Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Autobus komunikacji miejskiej zapalił się podczas jazdy. Nikt nie ucierpiał

Dzisiaj rano na jednej z lubelskich ulic zapalił się autobus komunikacji miejskiej. Kierowca pojazdu zareagował błyskawicznie.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek około godziny 10:20 na ul. Sowińskiego w Lublinie. Z jadącego autobusu linii nr 26 zaczął wydobywać się dym. Kierowca widząc co się dzieje, natychmiast zatrzymał pojazd i za pomocą gaśnicy nie dopuścił do rozwinięcia się pożaru.

– Był to przegubowy autobus marki jelcz 181M. Dym wydobywał się z komory silnika, kierowca zareagował zanim pojawiły się płomienie, ugasił pożar jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej- wyjaśniała nam podinspektor Anna Zalewska z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Doskonałą postawą wykazał się również jeden z lubelskich taksówkarzy, który jako jedyny zatrzymał się aby pomóc kierowcy autobusu. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pojazd. Przewoźnik na miejsce uszkodzonego autobusu podstawił zastępczy.

Wstępne ustalenia wskazują, iż mogło być to zwarcie w instalacji elektrycznej, jednak trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

2017-10-24 15:59:23
(fot. nadesłane Michał)

50 komentarzy

  1. Super postawa kierowcy Mpk i kierowcy taxi E-taxi a gdzie reszta?

  2. Jaki pożar? DPF mu się wypalał 😀

  3. Za rzadów pisuarow nawet autobusy co wszystko wytrzymały odmawiaja posługi.

  4. lublin miasto inspiracji heheheh

  5. Mogło być jeszcze 250 tam motor z Neoplana założony bardziej palny 🙂
    A Darek spoko gość 🙂

  6. Taksówkarz się zatrzymał by więcej $$ było na liczniku

Z kraju