Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska choinka rozbłysła. Były prezenty dla dzieci od Świętego Mikołaja, wkrótce stanie świąteczna karuzela (zdjęcia, wideo)

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, nadziei i miłości, a nie ma lepszego miejsca do podziwiania świątecznych iluminacji niż Lublin. Dzisiaj uroczyście zapalono miejską choinkę, a także liczne iluminacje, które pojawiły się w centrum miasta, głównie na Deptaku, Placu Litewski oraz Starym Mieście.

Miejskie iluminacje, jak co roku rozświetliły lubelski Deptak, Stare Miasto i Plac Litewski. Latarnie i drzewa został udekorowane instalacjami świetlnymi, a w ścisłym centrum miasta znajdują się okolicznościowe standy z motywami świątecznymi. Altanka inspirowana architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej stanęła na ul. Grodzkiej, ramka do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” oraz podświetlane figury anioła i pary mieszczan w renesansowych strojach zdobią Plac Litewski, świąteczna bombka i figury anioła znajdują się na Rynku, figura pisarza na Deptaku, a prezent i anielskie skrzydła na pl. Łokietka. Serce z napisu I Love Lublin zostało zmienione na choinkę, Stare Miasto udekorowane zostało girlandami świetlnymi i kolorowymi gwiazdami autorstwa Jarosława Koziary, na placu Łokietka zaś stanęła 13-metrowa choinka.

Dziś po południu odbyło się jej uroczyste zapalenie. W wydarzeniu udział wziął prezydent Lublina Krzysztof Żuk, a także przedstawiciele Ratusza. Spotkanie umilił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu The Fedor Family, rodzinnej grupy złożonej z profesjonalnych muzyków różnych pokoleń. Z kolei na najmłodszych uczestników wydarzenia czekały drobne upominki od Świętego Mikołaja.

W tym roku na mieszkanki i mieszkańców Lublina czeka świetlna nowość. W najbliższych dniach na Placu Litewskim pojawi się świąteczna karuzela, wizualnie dopasowana do już istniejących elementów miejskiej iluminacji. Obrotowa instalacja ma średnicę 6 metrów i jest wyposażona w system dźwiękowy, z którego użytkownicy usłyszą świąteczną muzykę.

 

9 komentarzy

 1. Jak widzę takiego bezbożnika z gitarą w dziwnych okularach to mnie krew zalewa. Obrzydliwy paskudny nie nasz prawdziwy Polski biały katolik, jak to było kiedyś. Aż furii dostaję.

 2. Lewackie bachory też otrzymały prezenty?

 3. A gdzie jarmark świąteczny? Masakra jak ten Lublin dziadzieje. Każde większe miasto promuje się w ten sposób i przyciąga ludzi a u nas atrakcja i otwarcie z pompą choinki pod ratuszem i kilku lampek na deptaku i Starym Mieście! Już mnie nie dziwi że Rzeszów czy Białystok dawno nas wyprzedzili. Szkoda tylko że żadne media tym się nie zajmą.

 4. Ja mam dosyć owada. Niech się dziurawą aleja Witosa zajmie albo Warszawska lub Kraśnicka. Owad weź się roboty.

 5. Dzięki Żuk choinka i parę lampek to wszystko na co was stać Rzeszów wyprzedził nas 10 lat temu a Białystok już zaczyna

 6. W Betlejem, w tym roku nie będzie świętowania narodzin Boga.

 7. Nie będzie świątecznego drzewka, a figurka Jezusa będzie leżała w gruzach,

 8. Bestie okupujące Palestynę kontynuują ludobójstwo mieszkańców Gazy.
  Swoje bombardowania przenieśli na południe Gazy, gdzie najpierw zmusili ludzi do ucieczki.
  16,000 ofiar, w tym 6000 dzieci i tysiące kobiet w ciąży.
  W mediach mainstreamu nadal cisza.

 9. I to wszystko dla gawiedzi, która z wypiekami na gębach i wytrzeszczem oczu robiła sobie selfie że przebierańca Mikołajem i innymi badziewnymi gadżetami. Otumanianie narodu trwa w najlepsze.

Dodaj komentarz

Z kraju