Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Leżał na torach z odciętą nogą. Życie uratowali mu policjanci

Dwóch policjantów otrzymało podziękowania od Rady Miasta Dęblin za uratowanie 60-letniego mężczyzny. Poszkodowany leżał na torach pomiędzy peronem, a pociągiem towarowym z odciętą nogą.

Do wypadku doszło na stacji kolejowej w Dęblinie. 60-letni mieszkaniec Warszawy, który przebywał na peronie wpadł pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Jednymi z pierwszych na miejscu zdarzenia byli funkcjonariusze SOK oraz policjanci z dęblińskiego komisariatu sierż. szt. Hubert Iwanek i st. sierż. Kamil Chmielowski.

– Mężczyzna leżał kilkaset metrów od stacji kolejowej na końcu peronu, pomiędzy peronem a pociągiem towarowym. Miał odciętą jedną z nóg, był nieprzytomny – mówi st.sierż. Kamil Chmielowski.

Policjanci najpierw sprawdzili tętno, a następnie udrożnili drogi oddechowe poszkodowanego 60-latka. Z linki holowniczej, zabranej z radiowozu zrobili opaskę uciskową, tamując krwawienie. Cały czas monitorowali czynności życiowe poszkodowanego, aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Jak stwierdziła załoga karetki działania policjantów były bardzo skuteczne. Szybkość podejmowanych decyzji i zdecydowanie uratowały 60-letniemu mężczyźnie życie.

68-106802_g

Materiał opisujący zdarzenia przeczytacie tutaj – kliknij!

2017-06-11 11:21:22
(fot. Policja Ryki)

6 komentarzy

  1. Jedni za pomocą linki ratują życie,a inni przy pomocy paralizatora-odbierają…wynik 1:1…

  2. A co robili f-sze SOK,którzy byli pierwsi na miejscu.

  3. Brawo chłopaki , płaszczak medale im !

  4. Duza premia i awanse. Wiedziel jak pomoci i chcieli. Komor mowil ze postawa obywatelska bylo zbieranie kupy w parkach a tu jest dowod prawdziwej postawy obywatelskiej

  5. Chwała im za uratowanie życia ale oni przecież po to powinni być żeby pomagać co prawda nie zawsze im się to udaje a wręcz przeciwnie często szkodzą

  6. brawo dla policjantów

Z kraju