Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne nowe radiowozy dla lubelskich policjantów (wideo, zdjęcia)

Flota policyjnych radiowozów w lubelskim garnizonie powiększyła się o 14 nowych pojazdów. To 11 oznakowanych radiowozów marki Kia Ceed, jeden nieoznakowany pojazd tej samej marki oraz dwa oznakowane furgony marki Man TGE.

Lubelski garnizon Policji otrzymał 14 nowych radiowozów. Dzięki wparciu jednostek samorządu terytorialnego do lubelskich policjantów trafiło 11 samochodów marki Kia Ceed, jeden nieoznakowany pojazd tej samej marki oraz dwa oznakowane furgony marki Man TGE 2.0.

– Zakupione radiowozy to pojazdy w nowych barwach. Radiowozy marki Kia Ceed to pojazdy zasilane benzynowymi jednostkami 1,5. Posiadają już nowe oznakowanie, radiostacje i sygnały uprzywilejowania. Z kolei furgony wypadowe MAN TGE to pojazdy oznakowane użytkowane przez oddziały prewencji Policji przeznaczone głównie do patrolowania ulic, zabezpieczania imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych. Ich zaletami jest uporządkowane wnętrze, przedział transportowy, dobra widoczność, wysokie siedzenia i duża ilość miejsca w przedziale pasażerskim. To auta o pojemności 2000 cm³ i mocy silnika 176 KM. W każdym z nich przemieszczać się może siedmiu policjantów – wyjaśnia komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Nowe radiowozy dla policjantów pionu prewencji

Modernizacja policyjnego sprzętu jest bardzo ważna. Ma to ogromny wpływ na jego niezawodność w codziennej eksploatacji. To znaczne wzmocnienie funkcjonariuszy w codziennej służbie. Nowe służbowe pojazdy będą wykorzystywać teraz funkcjonariusze lubelskiego garnizonu, w szczególności pionu prewencji, pełniący służbę na terenie miast i powiatów naszego województwa

– W tym roku do naszego garnizonu trafiło już 40 nowych radiowozów. Planowane jest jeszcze zasilenie policyjnej floty kolejnymi 14 służbowymi pojazdami. Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to również na zwiększenie skuteczności ich działań. Dzięki dobrej współpracy z samorządami i okazywaniu przez nie pomocy rzeczowej i finansowej policjanci naszego województwa mogą efektywnie realizować kolejne inicjatywy, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje komisarz Anna Kamola.

 

18 komentarzy

  1. Tylko po co o tym pisać. Wymiana taboru powinna być rutynową sprawą i w policji, i w straży i pogotowiu.

    • Bo ludzie chcą wiedzieć na co przeznaczane są ich pieniądze z podatków. Po drugie po co? Bo możemy 🙂

  2. Mandaty to też dodatkowy podatek,bo jak jakiś ciułacz składa by wreszcie kupić mieszkanie by na starość żyć jak człowiek ,a nie bez toalety i łazienki i wody w mieszkaniu,to nadjedzie policja i dowali mandat i punkty ,bo człowiek jeszcze żyje i pracuje na PKB

  3. A może przekażą (oczywiście bezpłatnie) kilka z nich na Ukrainę, zamiast karetek pogotowia, których lekką rączką się pozbywamy, chociaż są bez wątpienia bardziej przydatne dla społeczeństwa od radiowozów.

  4. To już ostatnie zakupy w tym roku.Od nowego roku już tylko oszczędności.

Dodaj komentarz

Z kraju