Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kiermasz produktów lokalnych w Kazimierzu Dolnym. Oferta producentów była bardzo szeroka (zdjęcia)

Nie chińskie produkty, które masowo ściągane są z Azji, lecz rzeczy wytworzone przez lokalnych producentów królowały w niedzielę na rynku w Kazimierzu Dolnym. Coraz więcej klientów zaczyna doceniać tego typu wyroby.

Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień zorganizowała kolejne wydarzenie, w którym główną rolę grają produkty lokalne. Tym razem producenci rozstawili swoje stoiska na rynku w Kazimierzu Dolnym. Ich oferta była bardzo szeroka i cieszyła się sporym zainteresowaniem osób, które odwiedziły w niedzielę to nadwiślańskie miasteczko.

Były wyroby z lawendy od „La’Lawenda” z Nowego Pożoga, Soki syropy i inne przetwory z gospodarstwa ekologicznego „Z Pola i Lasu”, produkty w których głównym składnikiem są płatki dzikiej róży wytwarzane przez „Manufakturę Różaną”, swojskie wędliny od M.Z. Kruk z Bronic, miód z okolic Nałęczowa z Pasieki Wędrownej Adam Boguty, wyroby ze szkła produkowane w Pracowni Fusingu w Starym Gaju, dżemy jakie powstają w rodzinnym gospodarstwie „Słońcem posłodzone w słoiki zakręcone” czy też swojskie wyroby od Jasia.

Do tego wina z Winnicy Giermasińskich z Kazimierza Dolnego, produkty z gospodarstwa rolnego Kisielewskich zajmującego się tradycyjną uprawą zbóż i roślin oleistych, świece ekologiczne od Nałęczowskich Kwiatów, wyroby z wikliny powstałe w Plecionej Naturze, ceramiczne naczynia z Pracowni Zawada piwa Chmiele Nałęczowskie, nie zabrakło też „Siedliska Małgorzaty”.

Kolejny kiermasz produktów lokalnych zaplanowano w pierwszą niedzielę czerwca w Nałęczowie. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Jeden komentarz

  1. krupufki

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport