Jechał BMW na al. Solidarności ponad 141 km/h. Otrzymał 1000 zł mandatu i punkty karne (wideo)

Brawurowa jazda BMW na al. Solidarności w Lublinie kosztowała młodego kierowcę utratę uprawnień oraz mandat w kwocie 1000 zł. To kolejny kierowca zatrzymany za nadmierną prędkość przez policjantów z grupy „Speed”.

Policjanci z Lublina patrolujący al. Solidarności zauważyli niebezpieczny styl jazdy kierowcy BMW. Mundurowi natychmiast ruszyli za pojazdem, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Młody mężczyzna wyprzedzał z prawej strony ciąg pojazdów, a na liczniku miał przeszło 141 km/h.

23-letni mieszkaniec Lublina został ukarany 16 punktami karnymi, otrzymał mandat karny w kwocie 1000 złotych oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

– Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci z lubelskiego zespołu SPEED zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość i brawura to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

49 komentarzy

 1. a dlaczego nie zostal ukarany kierowca pojazdu z przyczepka ?

  • Może został ukarany – skąd wiesz, ze nie? Po za tym trudno udowodnić, że na pewnym odcinku, miał on odpowiednie warunki do zmiany pasa na prawy. Może prawy był ciągle zajęty przez pojazdy wyprzedzające. Przyczepka ogranicza widoczność i trudniej ocenić, czy pas jest wolny, więc więcej czasu potrzeba by wykonać manewr zmiany pasa. Jeżeli znalazł się na tym pasie po zjeździe z wiaduktu, a na najbliższym rondzie skręcał w lewo, to zmiana pasa o jeden w prawo, a następnie o 3 w lewo nie byłaby dobrym (ani bezpiecznym) rozwiązaniem.

   • Nie znamy całego „kontekstu”. Nie wiem, dlaczego kierujący samochodem ciągnącym przyczepkę nie zajmował prawego pasa. Jeżeli zajmował środkowy, choć miał możliwość jechania prawym – to kierujący dopuścił się wykroczenia. Drobne i niegroźnego, ale jednak wykroczenia. I jest jak najbardziej do zamandatowania.

    • może dlatego że debil szalejący 140 po mieście jest większym zagrożeniem niż auto z przyczepką na środkowym pasie?

    • Obsztyfitykultykiewicz

     To na co czekasz? Nagranie jest zgłaszaj na policję konfituro.

  • @1234 A dlaczego niby miałby być ukarany?

  • ta prędkość to pewnie tego od Komarka

  • Żeby gpi miał zagadkę.

 2. Przy wyznaczonych pasach ruchu, wyprzedzanie z prawej strony nie jest zabronione.0
  Jest za to zabroniona jazda na wprost (po miejscu wyłączonym z ruchu) z pasa do skrętu.

  • *) po miejscu nie wyłączonym z ruchu także jest zabroniona w kierunku innym niż nakazują znaki

   • No i??? Przejechał dwa zjazdy w prawo jadąc na wprost, czyli po 250 za każdy, w sumie 500zl. Drugie 500 za przekroczenie o ponad 50 km/h prędkości + utrata prawka. Jeszcze mógł dostać 100 zł za tą powierzchnię wyłączoną, ale chyba się zlitowali.

    • chyba dobrze to policzyłeś – stąd taka kumulacja
     Wydaje mi się, że jazda po powierzchni wyłączonej wynika już z jazdy na wprost ze złego pasa i jako 1 wykroczenie należy to traktować.

 3. Gratulacje dla grupy speed. ciekawy okaz jelenia. Życzę dalszych udanych łowow. Powodzenia.
  Pamiętajcie eliminując takich potencjalnych zabójców, chronicie swoje matki, żony, dzieci i całe społeczeństwo. Bądźcie bezlitośni.

 4. Zatrzymanie, sprawdzenie dokumentów, dmuchanko. A w tym czasie bułki w bagażniku czerstwiały. Nie pozwalają w tym kraju zarobić człowiekowi na chleb.
  Mandat powinni dostać te wszystkie zawalidrogi na lewym, środkowym oraz prawym, za to, że utrudniają ruch i zmuszają do niebezpiecznych manewrów kierowców, którym z ważnych powodów się gdzieś spieszy.

  • Mariusz , może Ty już nie zasiadaj z kibolami w sektorze dla szalikowców .
   Zapewniam Cię że Twoje komentarze zaczną być bardziej rozsądne i bardziej logiczne .

  • Bułki czerstwiały, ale na fotelu kierowcy 😉

 5. Bardzo dobrze dziadkowi….!!!

 6. Kropla w morzu potrzeb. To się dzieje niestety wszędzie.

 7. Ło to ja tu zawsze szybciej jeżdżę. Czy to był bimer coś ostatnio się nie odzywa. Nie wrócił jeszcze z leczenia?

 8. Powinna powstać rowerowa grupa speed od wyłapywania bandytów rowerowych na chodnikach. Gdy bardziej popularne staną się hulajnogi elektryczne to chodnikowy speed będzie miał co robić.

 9. To mi się natychmiast podoba 😉

 10. dlaczego nie ma przepisu, że za taki wyczyn grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów??? problem by się sam rozwiązał.
  tak samo jak kara śmierci ukróciła by gwałty, jazdę po pijaku, pobicia, i inne zbrodnie!!!

  chyba, że w Polsce ma być tak, że kary mają być na tyle wysokie, aby sprawnie zasilać budżet ale nie aż tak, aby zupełnie nie popełniać przewinień – czyli w Polsce nie chodzi o to aby było bezpiecznie i dobrze…

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Powinien był dostać nie 1 tys. zł, a 10 tys. mandatu tak, aby musiał sprzedać samochód, żeby go zapłacić. A jakby nie sprzedał z własnej woli, to zlicytowałby mu komornik. I też problem z głowy.

 11. Nic mu będzie!!! To ktos z DOJNEJ. Leciał na porodówke bo spieszyl bo baba rodziła.

  • Czasami policjanci dają się nabrać na „jelitowke”. Nie zapraszają do radiowozu bojąc się smrodu i zaranych siedzeń. Słyszałem jak się później tacy delikwenci śmieją się z policjantów.

 12. brawo brawo , czekamy na odopwiedz mpk

 13. Bimber ..Już dawno pewnie lize dolki w celi

 14. nie przyjmować mandatu za prędkość! W tej sytuacji za jazdę po pasie wyłączonym z ruchu i brak kierunków (wiadomo, w BMW to jest opcja wersji najwyższej wyposażenia dodatkowego). Pomiar dokonany ewidentnie podczas zwalniania, wiec odległość od need for SPEED sie zmniejszała, a nie była stała.

 15. Nikomu nie można fizycznie dawać do ręki swojego dokumentu pod żadną postacią.Wtedy Starostwo nie może wydać żadnego postanowienia o zatrzymaniu p.j.jak go nie MA.

  • Kiedyś tak było. Teraz zatrzymują z automatu. jedyna droga to droga sądowa. Pomiar jest pomiarem pojazdu rejestrującego, a nie pojazdu poprzedzającego. Po drugie, fizycznie nie jest w stanie utrzymać odległości 100m, bo na jakiej podstawie? Ma milicjant homologacje na oko? Wszystko to bzdury! NIGDY NIE PRZYJMOWAĆ OD NICH MANDATÓW Z URZĄDZEŃ POMIAROWYCH. Wszystko w sądzie jest do wygrania w takich przypadkach.

  • Podczas kontroli jesteś zobowiązany wykonywać polecenia Policjantów. Nie musisz dawać PJ w pozycji stojącej. Ale możesz mieć z problem, żeby to zrobić ze skutymi z tyłu rękoma i kolanem na szyi.

   • A z jakiej paki masz miec kajdanki i kolano na szyi??? To nie Twoje czasy za ZOMO. To że Cię palowali kiedyś to znaczy tylko o Tobie, mamy inne czasy trochę…

 16. Zabrać milicjantom prawo jazdy za przekroczenie prędkości pojazdem nieuprzywilejowanym! NIE PRZYJMOWAĆ MANDATÓW TYLKO KIEROWAĆ SPRAWĘ DO SĄDU!

 17. Widzę znów, że sami znawcy wypisują komentarze.
  Radiowóz nie ma obowiązku trzymać stałej odległości od auta mierzonego tylko mierzą prędkość na odcinku 100m.
  W terenie zabudowanym można jechać na dowolnym pasie i tym bardziej wyprzedzać z prawej strony.

  • „W terenie zabudowanym można jechać na dowolnym pasie”…
   Naprawdę??? Chyba musisz doczytać kodeks drogowy… Szczególnie się skup na zajmowaniu odpowiedniego pasa ruchu i ogólnie na tym jaki obowiązuje ruch w Polsce… Aha… i oddaj PJ jeśli w ogóle posiadasz…

 18. Ktoś tu ma coś z glową

  Nie jestem w żadnym wypadku zwolennikiem przekraczania szybkosci i piractwa ,a wręcz przeciwnie ,jestem za ich surowym karaniem …ale jest jedno „ale ” ….co za upośledzony na umyśle osobnik ,bo inaczej go nazwać nie można ,dopuscił do uzytkowania i traktowania jako wiarygodny pomiar ,odczyt pomiaru szybkosci auta z wideorejestratorem ,tylko i wyłacznie na podstawie porównania prędkosci ….bo oczywiscie wszyscy wiemy że mierzona jest tylko i wyłacznie predkość pajazdu policyjnego …porównanie polega na jezdzie za „namierzanym ” pojazdem z tą samą prędkoscią ,przez odpowiedni czas i na tej podstawie przyjmowany jest wynik „pomiaru” ….jakiekolwiek „dojezdanie ” czy zwalnianie pojazdu z wideorejestratorem ,od razu przekłamuje ten „pomiar ” …a najlepsze w tym wszystkim jest to ,ze ten „pomiar ” według naszego ustawodawcy ,nie jest obarczony zadnym ,nawet najmniejszym błedem ,jest „idealany „co do kilometra ..co jest niemożliwe ,bo nawet prawdziwe radary maja jakąś tam fabryczną tolerancję błedu pomiaru …a tu cud ….nie ma pomiaru ,tylko porównanie ,i w dodatku idealne …takie cuda tylko u nas ….

 19. Wyprzedzanie to jedno a 140km/h na ograniczeniu do 70km to drugie ! On jest debilem że się dał złapać – ale widać młody był i miał małe doświadczenie – teraz będzie wiedział żeby po solidarności jechać 70km/h. Nie ma wytłumaczenia na złamanie przepisów – dobrze ktoś napisał że powinien mandat dostać 10.000zl a nie 1000zl to może baran by następnym razem pomyślał z jaką prędkością jeździ się po mieście.

 20. no weźcie… co to za pomiar prędkości. mierzone auto jest kilkaset metrów dalej, na zbliżeniu. mogliby za nim jechać 20-30km/h więcej i wyszłoby, że prędkość „podobna”.
  już Hołowczyc wygrał podobną sprawę po sądowej analizie nagrania – drogówka przybiła mu prędkość o 53 km/h większą, niż faktycznie jechał!!! czyli gonili go, jadąc 53km/h szybciej i wmawiali mu, że to jego prędkość.
  zawyżyjaąc mu prędkość o 26%. gdyby taki ich „margines błędu” przełożyć na powyższą sprawę, dawałoby to zaledwie przekroczenie o 41,9km/h – mandat zostaje, ale prawko zachowane 🙂

 21. Tam były 3 pasy więc… Zero domów, zero chodnika. Także wyczyn na Nobla dla Speed. Zapraszam na ulice Janowską w Lublinie. Tam jeżdżą dużo szybciej niż ten z bmw.

 22. Yanosik jest mu obcy.

 23. a Ty myślisz, że jak drogówka odpala nieoznakowany radiowóz, to już wiadomo na Yanosiku?
  nie każdy zagląda do aut, które go mijają. najczęściej wiadomo, że są w okolicy, dopiero gdy stoją z kimś na poboczu…

 24. PANSTWO W PAŃSTWIE, człowiekowi nie można psowi jak najbardziej, przepisy są dla równych i równiejszych.
  niech ktoś mi pokaże zapis w ustawie że radiowóz może przekraczać prędkość o 50 na godzine w zabudowanym, nie ma nawet zapisu że pojazd uprzywilejowany może, ale jako że ręka ręke myje, komendant dostanie wpływy, swojemu murzynowi nie zabierze kwitów.

 25. Ale cymbał hahaha wystarczyło stosować się do przepisów ruchu drogowego i nie było by sprawy.

 26. Mogliby to odbieranie prawek za szybkość zlikwidować. Z jakiej racji ma się odbierać prawo jazdy za samo przekroczenie szybkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym (a na niezabudowanym już nie, chociaż tam są dozwolone większe szybkości), a jednocześnie policja sama pędzi 200 i więcej km/h! Granda! Lepiej, by karetka pogotowia pędziła 200 km/h!!! To policjantów trzeba karać!!! Grupy speed rozwiązać i zamienić na grupy zwalczające używki w ruchu drogowym (alkohol, narkotyki, dopalacze).

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online