Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień Kobiet to nie tylko kwiaty. Przypominali, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Pań (zdjęcia)

Każda okazja jest dobra, aby przypominać, jak ważne jest bezpieczeństwo. Dziś w Lublinie zorganizowano akcję, która skierowana była właśnie dla kobiet.

W środę na przejściu dla pieszych na al. Tysiąclecia obok Zamku odbyła się akcja Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Zorganizowano ją z okazji Dnia Kobiet, aby przypomnieć Paniom, jak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo. Funkcjonariusze drogówki, pracownicy WORD-u a także członek zarządu Województwa lubelskiego Bartłomiej Bałaban rozdawali kobietom opaski odblaskowe.

Policjanci od dawna wskazują, że każda okazja jest dobra, aby przypominać, jak ważne jest noszenie odblasków. Osoba, która ma tego typu opaskę, jest widoczna dla kierowcy samochodu z odległości nawet z 150-200 metrów.

Jeżeli zaś chodzi o pieszych nie posiadających żadnych elementów odblaskowych, a na dodatek ubranych w odzież ciemnego koloru, to tak naprawdę są oni niewidoczni dla kierowców. Ci ostatni nie mają też możliwości odpowiednio wcześniej zauważenia takich osób, a tym samym skutecznego zareagowania.

Dodatkowo dziś w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy WORD przy ul. Grygowej zostało przeprowadzone szkolenie dla Pań, w ramach którego odbyły się m.in. zajęcia praktyczne na płycie poślizgowej, uczestniczki zapoznano z podstawami ratownictwa medycznego, do tego mogły one skorzystać z symulatorów jak też alko- i narkogogli. Nie zabrakło także wykładu z przepisów ruchu drogowego.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. Policja pod novą a papierosy handlowane haha gdzie tu sprawiedliwość w tym kraju

 2. Najważniejsze jest zdrowie pań. I za to dzisiaj będę pić z kolegą.

 3. W 95% wypadków z pieszymi powodują kierujący samochodami dlatego należy… apelować do pieszych. To dokładnie jak z tymi okradzionymi. Zamiast złapać złodzieja, to policja poucza jak nie dać się okraść.
  Większość wiadomo, że nie da się okraść czy rozjechać. Ale zawsze pozostają te „staruszki” które ktoś okradnie czy rozjedzie bez względu na to ile ton odblasków policjanci rozdadzą.

  • Oj Franiu. Jeździsz czymś innym niż MPK? Czy autem tylko przy świetle słonecznym. Nie sądzę żeby we wspomnianych 95% przypadków wina była tylko po stronie kierowców. Jednak to piesi są bardziej narażeni.. powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo a nie chodzić jak święte krowy.. nikomu ręki przez założenie opaski odblaskowej nie urwie, a powiem więcej może nawet temu zapobiec.

   • Mówisz, że to nie gwałciciel ma się powstrzymać tylko kobieta założyć burkę albo zgrzebny worek żeby nie prowokowała?
    Bardzo dobry pomysł.

 4. Alutka?

 5. Kilka metrów dalej papierosy i spirytus bez akcyzy brawo milicja.

 6. Jeśli zobaczę w nocy w terenie nie zabudowanym „choinkę” to znaczy źe zbliźają się święta .Rozdają gadźety a potem wylądują na śmietniku.

 7. i znowu redakcja publikuje wybrane komentarze… „nie, nieprawda”…

 8. Ciekawe czy panowie z fajkami stali na przejściu dla pieszych

 9. A nie jest najważniejsze bezpieczeństwo prezesa? Aaaa, kobiet w tym dniu, a przez resztę roku prezesa?
  Mogli pomyśleć o sypaniu kwiatków z wysięgnika….