Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał się ogrzać. Pijany kierowca wjechał w budynek Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt

Uruchomił silnik pojazdu, ten był na biegu, więc wjechał w ogrodzenie. Widząc co się stało, chciał wycofać, jednak z impetem uderzył w budynek.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 9 przy ulicy Stefczyka w Lublinie. W jeden z budynków uderzył samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący peugeotem mężczyzna postanowił się ogrzać w samochodzie. W tym celu uruchomił silnik pojazdu, jednak ten znajdował się na biegu. W wyniku tego auto ruszyło gwałtownie do przodu i uderzyło w ogrodzenie. Mężczyzna widząc co się stało postanowił wycofać. Zmienił bieg, jednak stracił kontrolę nad pojazdem, który następnie z impetem uderzył w budynek Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt.

Kierowca nie odniósł w zdarzeniu żadnych obrażeń. Po chwili wyszło też na jaw, dlaczego nie potrafił opanować samochodu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,1 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Będzie też musiał pokryć wyrządzone przez siebie szkody.

2017-04-13 11:30:42
(fot. lublin112.pl, nadesłane Dawid, Piotr)

16 komentarzy

  1. Myśle ze nic mu nie zrobią. W końcu „jeździł” po terenie prywatnym a nie publicznej drodze. Pokryje koszty naprawy budynku i to chyba będzie na tyle.

  2. BRAWO ON !!:-)

  3. Przecież to teren prywatny to jak może mu grozić 2 lata i grzywna? Może kto wyjaśnić?

  4. Dobrze że przywalił w mur a nie w kogoś !

  5. Kupie linke sprzęgła pisać na priv