Lubelscy policjanci poszukują kobiety, która w galerii handlowej przy al. Witosa w Lublinie, ukradła 1100 zł jednej z klientek sklepu z odzieżą. Moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu.
Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych na Czechowie. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.
Zmieniał pas jezdni, nie zauważył jadącego tuż obok auta. W wyniku tego wypadł z jezdni i zatrzymał się na barierkach. Nikomu nic się nie stało.
Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podsumowuje tegoroczne inwestycje na drogach naszego regionu. Tych było sporo, jednak najważniejszą jest oddanie do użytkowania zachodniej części obwodnicy Lublina.
Pomimo licznych informacji na temat zamknięcia dla ruchu pieszo - rowerowego przejścia granicznego Dołhobyczów – Uhrynów wiadomo już, że do tego nie dojdzie. Podróżni cały czas będą tam odprawiani.
9 grudnia Zarząd Województwa Lubelskiego podpisał umowę z Przewozami Regionalnymi, zgodnie z którą Operator będzie obsługiwał regionalne połączenia kolejowe do 2020 roku. Już niebawem pojawią się nowe, komfortowe pojazdy szynowe.
Policja poszukuje skradzionego auta marki Honda. Pojazd został utracony w nocy ze środy na czwartek w Lublinie na ul. Strzembosza.
Przesuwający się nad Polskę wyż przyniesie stabilizację pogody. W Sylwestra i Nowy Rok nie powinno padać, a na termometrach zobaczymy kilka stopni poniżej zera.
Zgodnie już z wieloletnią tradycją ulicami Lublina przejdzie, jak co miesiąc rowerowa Masa Krytyczna. W tym miesiącu wystartuje ona z Placu Teatralnego jako Świąteczno-Noworoczna Masa Krytyczna.
Od rana trwają prace nad usunięciem awarii wodociągowej na ul. Filaretów. W wyniku nieszczelności sieci, na pasie zieleni oddzielającym pasy ruchu zapadła się ziemia.
Aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, każdy sposób jest dobry. Najważniejsze jest dotarcie do osób, które są najbardziej zagrożone. Dlatego też chodzący po kolędzie księża, oprócz obrazka z wizerunkiem świętego, zostawią również przesłanie od policji.
Dzięki reakcji kierowców, wieczorem w Lublinie zatrzymany został pijany kierowca. Mężczyzna jechał wężykiem, stwarzając duże zagrożenie w ruchu drogowym.
To miała być pierwsza tego typu impreza sylwestrowa w Lublinie. Wyjątkowe miejsce jak też doskonała kuchnia miały przyciągnąć tłumy. Nie udało się.
Sukcesem zakończyła się obława na dzika w Lublinie. Zwierzę po godzinie 18 zostało złapane na LSM. Dzik otrzymał dwie dawki środka usypiającego zanim został schwytany. W akcji udział brało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, żandarmerii wojskowej oraz lekarz Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt. Mundurowi zabezpieczali teren, tak aby nikt postronny nie ucierpiał w akcji. Dzik zostanie wkrótce wywieziony z miasta.