690 680 960

Lublin: Dwie osoby zatrzymane za znęcanie się nad 2-letnią dziewczynką. Była ona bita i zaniedbywana

Liczne ślady bicia i znęcania się, zarówno świeże jak i powstałe wcześniej, znaleźli na ciele dwuletniej dziewczynki lekarze. W tej sprawie została zatrzymana matka dziecka i jej konkubent.

Cała sprawa wyszła na jaw, dzięki czujnej osobie z sąsiedztwa. Mianowicie zauważyła ona, że dziecko ma na twarzy ślady mogące świadczyć, że jest ono bite, do tego dziewczynka była zaniedbana. Po drugie matka wychodziła z nią na dwór tylko wieczorami, kiedy zapadał już zmrok, bądź też było ciemno. Nie zastanawiając się długo, osoba ta powiadomiła Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W środę do mieszkania przy ul. Gęsiej w Lublinie przyjechała na kontrolę pracownica MOPS, jednak nie została wpuszczona. Ponowiła ona swoją wizytę w czwartek, jednak z podobnym skutkiem. O wszystkim poinformowana została też pielęgniarka z pobliskiej przychodni, która widząc bezsilność pracowników MOPS-u zawiadomiła policję.

Dziecko zostało zabrane do znajdującej się w pobliżu przychodni zdrowia, gdzie lekarz zadecydowała o przetransportowaniu dziewczynki do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Oprócz świeżych śladów mogących sugerować, że 2-latka została pobita, na jej ciele stwierdzono też podobne ślady pochodzące z wcześniejszego okresu. Do tego dziewczynka była zaniedbana, miała też odparzenia od moczu.

W wyniku tego, 21-letnia matka dziewczynki, jak też jej 26-letni konkubent zostali zatrzymani. W trakcie przesłuchania wyjaśniali, że dziecko spadło ze schodów. Biegły lekarz jednak wykluczył, aby obrażenia, jakie ujawnione zostały na ciele 2-latki, mogły powstać takich okolicznościach.

Wczoraj wieczorem matka dziewczynki został doprowadzona do prokuratury, dzisiaj przed południem czeka to jej konkubenta. Kobiecie przedstawiono już zarzuty znęcania się nad swoim dzieckiem. Te same zarzuty czekają na jej konkubenta.

Jak ustaliliśmy, zatrzymani pochodzą z województwa świętokrzyskiego. W lutym przeprowadzili się do Lublina. Przez miniony miesiąc nie było w ich domu policyjnych interwencji, jednak śledczy sprawdzają, czy świętokrzyska policja nie interweniowała w ich poprzednim miejscu zamieszkania.

42

40

41
(fot. policja)
2017-04-09 09:26:58

54 komentarze

 1. I znowu w ciąży ?! nie no kurdę tak sobie wyobrażałam zawsze beneficjentów 500+

  • taką ku…[]w to trzeba wysterylizować zaraz po porodzie…oczywiście od razu zabrać dziecko…

 2. A mógł pan policjant podarować mu kolano w ryj na tych schodach gdyby nie aparat (zdjęcie.3)

 3. MISZA22 Ty imbecylu i kretynie po pierwsze takie metody wychowawcze stosowano kiedys a nie w dzisiejszych czasach baranie i pisz poprawnie bo sadzac po pismie to to masz problemy z ortografia baranie wydaje mi sie ze po Rolniczej szkole jestes pozdrawiam

 4. Brawo dla p. pielęgniarki. A więcej takich przypadków jest w Lublinie tylko MOPR nie potrafi, nie umie zareagować. Gdzie pracownicy socjalni, asystenci rodziny…???? Gęsia podlega pod Filię Nr 3 ul. Mieszka I 4.

 5. Zwierzeta troszcza sie o potomstwo….to scierwo….apeluje do ludzi do ktorych trafia w areszcie czy wiezieniu, wiecie co zrobic.

 6. Ludzie wy się najpierw zastanówcie zanim napiszecie jakieś głupie komentarze na temat opieszałości pracowników socjalnych i MOPR-u. Naoglądacie się w TV reportaży i generalizujecie. Nie widzicie, nie znacie więc nie oceniajcie.
  Trzeba najpierw znać fakty i ludzi a dopiero potem się wypowiadać a nie wrzucać wszystkich do jednego wora.

 7. Jak nisko trzeba upaść, żeby bić malutkie dzieci.

 8. Pracownicy MOPR powinni baczniej kontrolować samotne matki pobierające 500+, fakt łatwiej im o konkubentów, dla kogo więc to 500+? no przecież to kolejny przypadek, że konkubent z tego korzysta i znęca się nad nie swoim dzieckiem.

 9. Zrobiłabym im to samo, kolejne niewinne dziecko… dramat, niech to państwo w końcu zmieni to prawo i niech zaczną karać oko za oko,ząb za ząb! W końcu może następni KACI zaczną się zastanawiać czy uderzyć czy nie. W głowie się nie mieszczą takie rzeczy! ????

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…