690 680 960

Lublin: Spłonęło mieszkanie w wieżowcu. Jedna osoba poważnie poparzona

Kończy się akcja służb ratunkowych w wieżowcu przy ul. Koryznowej w Lublinie. W tzw. „Pekinie” spłonęło mieszkanie na przedostatnim piętrze.

Pożar jednego z mieszkań w wieżowcu przy ul. Koryznowej w Lublinie został zauważony w niedzielę o godzinie 13. O zdarzeniu natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja i zarządzanie kryzysowe.

W momencie dojazdu strażaków, z daleka już widać było wydobywające się z okna na przedostatniej kondygnacji płomienie. Akcja gaśnicza prowadzona była zarówno z wewnątrz jak i od zewnątrz budynku. W jej trakcie strażacy w jednym z pomieszczeń odnaleźli kobietę. Poszkodowana natychmiast została przekazana ratownikom medycznym.

Z poważnymi poparzeniami całego ciała została przetransportowana do szpitala. Jak ustaliliśmy, kobieta była przytomna. Z budynku ewakuowana została część mieszkańców, głównie z lokali położonych w pobliżu płonącego mieszkania. W chwili obecnej nie jest jeszcze znana przyczyna pojawienia się ognia.(fot. lublin112, nadesłane Jakob, Paweł, Kamil, Alicja, Adam, Ernest, Marcin)
2017-04-09 13:45:43

34 komentarze

  1. Alkohol + zapałki?

  2. Wiecie co niektórzy tu komentujący nie znacie sytuacji ktora tu zaistniała nie znacie ludzi ktorzy tu mieszkaja a już komentujcie ze to Pekin i takie sytuacje mogą się tu zdarzsc to mało wiecie bo to co się przydarzyło akurat tutaj może zdarzyć się wszędzie a tego nikomu nie życzę także zastanówcie się

    • Kobieto mieszkałem w „Pekinie” i wiem czym to pachnie. Brud smród i ubóstwo. 3/4 rodzin to patologia przez duże P. Nasrane na klatkach, praktycznie wszystko zdewastowane. A mieszkania szkoda gadać :/. W niektórych instalacja elektryczna trzyma się na słowo honoru. Poskręcane na ryja kable, nawet bezpieczników nie ma.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas