Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Droga Kazimierzówka – Kliny otrzyma nową nawierzchnię. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać podpisana umowa na przebudowę drogi Kazimierzówka – Kliny. Oprócz nowej nawierzchni powstanie też chodnik.

Urząd Gminy Głusk rozstrzygnął przetarg na przebudowę drogi Kazimierzówka – Kliny. Urzędnicy chcą jeszcze w tym tygodniu podpisać umowę z wykonawcą, tak aby prace ruszyły jak najszybciej. Koszt inwestycji był oszacowany na kwotę 3 mln złotych, firma która zwyciężyła w przetargu przedstawiła tańszy kosztorys, dzięki czemu w kasie gminy pozostanie blisko 900 tys złotych.

Roboty drogowe będą prowadzone na ponad 3 kilometrach drogi. Wykonawca będzie musiał najpierw wzmocnić podbudowę, tak aby dostosować trasę do większych obciążeń, a następnie ułożyć nową nawierzchnię. Droga będzie też poszerzona, z kolei na odcinku około 2 kilometrów, tam gdzie znajdują się zabudowania, powstanie nowy szerszy chodnik.

Inwestycja, jest współfinansowana ze środków budżetu państwa. Połowa środków pochodzi z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Zgodnie z umową, prace mają zostać zakończone do wakacji.

(fot. Google)
2017-04-10 18:31:19

7 komentarzy

  1. A po co ? Bo busy pana G. nie mogły przejechać ? LEPIEJ BYŚCIE W BYSTRZEJOWICACH COŚ POPRAWILI

  2. lubiedziurawedrogi

    Abramowice Prywatne zróbcie, którędy tysiące samochodów znalazły sobie objazd z Świdnika do Głuska. Postawiony zakaz wjazdu dla wszystkich oprócz mieszkańców i transportu ale nikt tego nie sprawdza, a 99% kierowców nawet znaku nie zauważyło. 😉

  3. Żałosne nie tak dawno temu zrobili chodnik oczywiście w taki sposób ze z niego nic nie zostało jedna wielka koleina zeby można powybijać i tyle kasy zmarnowali tez będą od nowa robić ciekawa jestem czy rzetelność wykonania całej przebudowy będzie taka sama jak i chodnika …

    • Karola (przy okazji sto lat dla Sławka), o pracę trzeba dbać 🙂 Przecież jak zrobią dobrze, to za rok nie zarobią na poprawkach.

Wiadomości z info112