Droga Kazimierzówka – Kliny otrzyma nową nawierzchnię. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać podpisana umowa na przebudowę drogi Kazimierzówka – Kliny. Oprócz nowej nawierzchni powstanie też chodnik.

Urząd Gminy Głusk rozstrzygnął przetarg na przebudowę drogi Kazimierzówka – Kliny. Urzędnicy chcą jeszcze w tym tygodniu podpisać umowę z wykonawcą, tak aby prace ruszyły jak najszybciej. Koszt inwestycji był oszacowany na kwotę 3 mln złotych, firma która zwyciężyła w przetargu przedstawiła tańszy kosztorys, dzięki czemu w kasie gminy pozostanie blisko 900 tys złotych.

Roboty drogowe będą prowadzone na ponad 3 kilometrach drogi. Wykonawca będzie musiał najpierw wzmocnić podbudowę, tak aby dostosować trasę do większych obciążeń, a następnie ułożyć nową nawierzchnię. Droga będzie też poszerzona, z kolei na odcinku około 2 kilometrów, tam gdzie znajdują się zabudowania, powstanie nowy szerszy chodnik.

Inwestycja, jest współfinansowana ze środków budżetu państwa. Połowa środków pochodzi z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Zgodnie z umową, prace mają zostać zakończone do wakacji.

(fot. Google)
2017-04-10 18:31:19

Zobacz również

7 komentarzy

 1. A po co ? Bo busy pana G. nie mogły przejechać ? LEPIEJ BYŚCIE W BYSTRZEJOWICACH COŚ POPRAWILI

 2. lubiedziurawedrogi

  Abramowice Prywatne zróbcie, którędy tysiące samochodów znalazły sobie objazd z Świdnika do Głuska. Postawiony zakaz wjazdu dla wszystkich oprócz mieszkańców i transportu ale nikt tego nie sprawdza, a 99% kierowców nawet znaku nie zauważyło. 😉

 3. Żałosne nie tak dawno temu zrobili chodnik oczywiście w taki sposób ze z niego nic nie zostało jedna wielka koleina zeby można powybijać i tyle kasy zmarnowali tez będą od nowa robić ciekawa jestem czy rzetelność wykonania całej przebudowy będzie taka sama jak i chodnika …

  • Karola (przy okazji sto lat dla Sławka), o pracę trzeba dbać 🙂 Przecież jak zrobią dobrze, to za rok nie zarobią na poprawkach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka