– To był spontan. Przedstawiciel handlowy ukradł rower 11-letniemu chłopcu, nie wie dlaczego

Spontanicznym zachowaniem, miał tłumaczyć się złodziej, który spod sklepu ukradł rower należący do 11-letniego chłopca. Wpadł dzięki monitoringowi.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek w miejscowości Łaszczów w powiecie tomaszowskim. Pod zlokalizowany tam sklep podjechała dwójka rowerzystów: matka z 11-letnim synem. Zostawili swoje jednoślady przed sklepem, sami zaś udali się na zakupy. Gdy po kilku minutach wyszli, należącego do chłopca roweru już nie było.

Kobieta poinformowała o kradzieży policję, na miejsce przyjechał patrol. Funkcjonariusze zauważyli, że na budynku sklepu zainstalowana jest kamera. Sprawdzenie zapisu z monitoringu potwierdziło ich przypuszczenia, że moment kradzieży został zarejestrowany. Gdy kobieta z dzieckiem weszła do sklepu, wyszedł z niego inny klient. Wsiadając do samochodu, zainteresował się należącym do 11-latka rowerem. Zapakował jednoślad do auta i odjechał.

Mężczyzną okazał się 26-letni mieszkaniec Zamościa, przedstawiciel handlowy jednej z firm. Policjanci odwiedzili go w domu. Podczas przeszukania, w piwnicy odnaleźli skradziony jednoślad. Mężczyzna wyjaśniał, że nie wie dlaczego zabrał rower. – To był spontan- tłumaczył. Teraz ze swojego postępowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

(fot. policja)
2017-05-08 23:10:38

Zobacz również

19 komentarzy

  1. Kto jest winny? Kradzież to kradzież jest tylko jeden winny. Przezorny by zaoszczędził trochę czasu (w tym przypadku tylko czasu, a nie – pieniędzy) ale nie wmawiaj ludzi, że są sobie winni. To nie jest normalne myślenie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności