Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ruszył cykl bezpłatnych szkoleń motocyklowych (zdjęcia)

Pierwsze w tym roku bezpłatne szkolenia dla motocyklistów odbyły się dzisiaj na torze w Lublinie. Zainteresowanie było ogromne.

W sobotę na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej w Lublinie rozpoczął się tegoroczny cykl bezpłatnych szkoleń dla motocyklistów. Wydarzenie zorganizował Motocyklowy Klub Sportowy Moto-Sekcja pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Celem jest oczywiście doskonalenie techniki jazdy, a tym samym poprawa bezpieczeństwa motocyklistów.

Zainteresowanie szkoleniem, tak jak w ubiegłym roku, było ogromne. Organizatorzy przygotowali 60 miejsc, a chętnych było ponad 400 osób. Zainteresowani pochodzili z całego regionu, a nad wszystkim czuwali profesjonalni trenerzy i instruktorzy sportów motocyklowych.

Jak nam wyjaśniano, szczególny nacisk kładziony był na opanowanie techniki pokonywania zakrętów na motocyklu. To właśnie w tego typu momentach często dochodzi do groźnych wypadków. Dlatego też uczestnicy szkolenia pracowali nad równowagą i precyzją manewrów.

W szkoleniu brali udział również funkcjonariusze lubelskiej drogówki. Przed kilkoma dniami rozpoczęli oni służbę na motocyklach, na których patrolują nie tylko ulice miasta, lecz również trasy regionu.

Akcja miała również wymiar charytatywny. Zbierane były środki dla osób z Ukrainy dotkniętych wojną oraz dla lublinianki Amandy Suszczyk, która w wieku 13 lat o mało nie utonęła. Została wybudzona ze śpiączki, jednak potrzebuje pomocy w drodze do normalnego życia.

Podobne szkolenia będą organizowane co miesiąc aż do września.

(fot. lublin112)

Komentarze wyłączone

Z kraju