Wjechał na drogę dla rowerów, jazdę zakończył na słupku. Zwyzywał świadków za wezwanie policji (foto)

65

Dwa mandaty otrzymał 18-latek z Lubartowa, który postanowił wjechać samochodem na drogę dla rowerów. Pierwszy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, drugi za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 8 rano w Lubartowie. Na osiedlu 1 Maja samochód osobowy wjechał na drogę dla rowerów, a następnie staranował słupek zabezpieczający. Na miejscu interweniowała policja.

Jak ustalili funkcjonariusze, mazdą kierował 18-letni mieszkaniec Lubartowa. Wjechał on na drogę dla rowerów. Po chwili uderzył w zamontowany tam metalowy słupek, zabezpieczający właśnie przed wjazdem w to miejsce samochodów.

Kierujący stwierdził, że nie widział słupka, gdyż widoczność zasłonił mu zaparkowany nieopodal samochód. Do tego nie spodziewał się tam takiego zabezpieczenia. Badanie alkomatem wykazało, że 18-latek był trzeźwy.

Funkcjonariusze postanowili ukarać kierowcę 400 złotowym mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po chwili wypisali mu jeszcze jeden mandat, tym razem za przeklinanie. Mężczyzna zaczął bowiem wulgarnie wyzywać świadków zdarzenia, który powiadomili o spowodowanych przez niego zniszczeniach policję.

(fot. policja)
2017-11-17 23:37:31