Wieloletni horror kierowców dobiegnie końca. Wyremontują najbardziej zniszczoną drogę w powiecie lubelskim

60

To na co od lat czekali kierowcy, staje się faktem. Niebawem mają się rozpocząć prace związane z przebudową drogi Bychawa – Kębłów.

 

Od wielu lat, za najbardziej zniszczoną drogę w powiecie lubelskim kierowcy uznają tą, która łączy Piotrków Pierwszy z Chmielem Drugim. Dziury w nawierzchni tak duże, że omijając jedną, wpada się w dwie kolejne. Jeżdżą nią tylko ci, którzy muszą, gdyż większość kierowców obawia się zniszczenia swoich pojazdów. Sytuacja taka trwa od dawna, a wykonywane raz na jakiś czas remonty, nic nie dają. Droga wojewódzka nr 836 jest również bardzo ważna dla regionu, łączy nie tylko Bychawę z Piaskami, lecz także drogę wojewódzką nr 835 Lublin – Biłgoraj z drogami krajowymi nr 12 i 17 Lublin – Chełm/Zamość.

O przebudowę drogi od lat apelowali zarówno mieszkańcy, jak też lokalne władze. W działania na rzecz modernizacji tego odcinka zaangażowali się również Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, Burmistrz Piask Michał Cholewa, Przewodniczący Rady Powiatu Marcin Najda, Dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Michał Zdun jak też Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Ewa Jaszczuk.

W końcu jednak nadeszła wyczekiwana przez wszystkich chwila. Mianowicie Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski podpisał umowę na modernizację drogi wojewódzkiej 836 Bychawa- Kębłów. Prace obejmą blisko 13 km trasy na dwóch odcinkach, w tym właśnie ten z Piotrkowa Pierwszego do Chmiela Drugiego. Oprócz nowej nawierzchni ułożone zostaną chodniki, powstaną zatoki autobusowe oraz system odwadniający. Roboty drogowe maja ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

(fot. Google Street View)
2018-05-16 22:35:08