Wieloletni horror kierowców dobiegnie końca. Wyremontują najbardziej zniszczoną drogę w powiecie lubelskim

To na co od lat czekali kierowcy, staje się faktem. Niebawem mają się rozpocząć prace związane z przebudową drogi Bychawa – Kębłów.

Od wielu lat, za najbardziej zniszczoną drogę w powiecie lubelskim kierowcy uznają tą, która łączy Piotrków Pierwszy z Chmielem Drugim. Dziury w nawierzchni tak duże, że omijając jedną, wpada się w dwie kolejne. Jeżdżą nią tylko ci, którzy muszą, gdyż większość kierowców obawia się zniszczenia swoich pojazdów. Sytuacja taka trwa od dawna, a wykonywane raz na jakiś czas remonty, nic nie dają. Droga wojewódzka nr 836 jest również bardzo ważna dla regionu, łączy nie tylko Bychawę z Piaskami, lecz także drogę wojewódzką nr 835 Lublin – Biłgoraj z drogami krajowymi nr 12 i 17 Lublin – Chełm/Zamość.

O przebudowę drogi od lat apelowali zarówno mieszkańcy, jak też lokalne władze. W działania na rzecz modernizacji tego odcinka zaangażowali się również Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, Burmistrz Piask Michał Cholewa, Przewodniczący Rady Powiatu Marcin Najda, Dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Michał Zdun jak też Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Ewa Jaszczuk.

W końcu jednak nadeszła wyczekiwana przez wszystkich chwila. Mianowicie Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski podpisał umowę na modernizację drogi wojewódzkiej 836 Bychawa- Kębłów. Prace obejmą blisko 13 km trasy na dwóch odcinkach, w tym właśnie ten z Piotrkowa Pierwszego do Chmiela Drugiego. Oprócz nowej nawierzchni ułożone zostaną chodniki, powstaną zatoki autobusowe oraz system odwadniający. Roboty drogowe maja ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

(fot. Google Street View)
2018-05-16 22:35:08

Zobacz również

50 komentarzy

 1. Najbardziej zniszczona droga to piaski – kozice tym się powinni zająć

  • Piski-Kozice? Chyba Kozice – Piotrków o czym jest mowa 😉

  • Po odddaniu do użytku zachodniej obwodnicy Lublina i wprowadzeniu zakazu wjazdu dla TIRów do Lublina lepszym rozwiązaniem byłby remont odcinka od DW835 do DK19 tj z Wysokiego przez Bychawę do Niedrzwicy.
   To krótsza droga do obwodnicy Lublina, poza tym ta droga odciążyłaby przebudowywaną DW835

   • Tak i zakorkowac Bychawę, najlepszym rozwiązaniem jest budowa południowej obwodnicy Lublina

  • tłumoki Bychawa- Kębłów a po środku jest jeszcze Piotrków, Kozice, Wola Piasecka i Kębłów. Piaski są dopiero za skrzyżowaniem w prawo !!!

 2. Dobre. Takich najgorszych dróg nie zamontowanych od 20 lat (nie mówię tu o łataniu ) jest w województwie dziesiątki kilometrów.

  • chyba nie jechałeś tamtą drogą. max 30km/h więcej nie da rady jechać. Dobrze, że w końcu się tą drogą zajeli. Szkoda tylko, że dopiero w roku wyborów samorządowych.

   • Wojtas ma rację takich „drug” jest mnóstwo! I ty też masz rację bo Kozice-Chmiel to już nie ma drogi..! NA foto jest pokazana droga Chmiel-Piotrków, która jest trochę lepsza… Jeżdzę tam 1 w tyg, i widzę różne rejestracje też z zagranicy bo to droga wojewódzka (836) !!! Wstyd na cały Świat,,,

    • E tam wstyd, jak przyjeżdżają goście ze wschodu to dla nich taka droga to luksus.

   • 30 km/h ?! To się jedzie jak komuś nie szkoda auta. Całe szczęście ze sie w końcu za to wzięli. Może to i lepiej ze sa te wybory bo pewnie dalej by były dziury.

   • Murgrabia co ty gadasz jakie 30km/h… 60km/h spokojnie jedziesz ale zygzakiem…

  • Ale to jest droga powiatowa a nie jakaś gminna lub lokalna. Przez wieś w której mieszka mój tata szosa jest gładka jak tafla lodu.

 3. 120 km/h tamtedy jeżdze i jest ok.

  • Ta jasne, 120km/h tamtędy hahaha widać, że ty nosa spoza komputera nie wychylasz, a jeździsz palcem po monitorze, zdjęcie u góry to chyba jak ta droga wyglądała dawniej. Ja sam ostatni raz jechałem tamtędy w Lutym, trasa nie nadaje się do jazdy, max 10km/h cały czas na pierwszym biegu, aby doły ominąć trzeba zjeżdżać do rowu, współczuje ludziom którzy tam mieszkają, lub muszą tamtędy przejeżdżać, ja musiałem raz i więcej się tam nie wybieram no chyba, że na Off-Road ;). Mapy Google powiadamiają, że trasa jest zamknięta bo jest tam tak słabo z nawierzchnią, trasę Kozice – Piotrków można sprawdzić na Google Street View jak wyglądała w 2012 i uwierzyć, że teraz jest w tragicznym stanie.

   • Taka prawda 🙂 120km/h i przylatujesz nad wszystkimi dołami, aczkolwiek zawieszenie w dalszym ciągu cierpi

    • Eeee firmowymi autami to mig i go nie ma nie jeden już wyprzedzal na tych dolach zazwyczaj jest to ford mondeo WE…… Nie swój to po co szanowac

   • Moim zdaniem zdjęcie przedstawia drogę na odcinku Piotrków- Bychawa, czyli tą lepszą część trasy.

   • Romuś!!! Na pierwszym biegu nie jeździ się, lecz rusza tylko z miejsca a do jazdy służą biegi wyższe!!!

    • Dlatego napisałem, że trasa nie nadaje się do jazdy. Przejedź się tamtędy, a zobaczymy jakim biegiem będziesz się poruszać.

  • Puk, puk, jest tam kto, może tak ale na pewno nie rozsądek , mądrość i powaga. Jazda nawet po „dobrej” równej ale wąskiej drodze z taką prędkością nie jest przemyślanym zachowaniem gdy pobocza brak. A później płaczą, że ciągnik wyjechał, starsza osoba na rowerze „zajechała” im drogę, zwierzę wybiegło i omijając zaliczyli drzewo albo przepust drogowy….

 4. kropla w morzu, Racławickie, dół na dole, Zorza to samo, trochę ją tam ruszyli, ale to za mało, następna to droga do Zemborzyc, masakra, mam wyliczać dalej, tylko po co , nic się od lat nie robiło, dopiero teraz zaczyna się robić, ale za czyje za Unijne,

  • Za Unijne czyli za nasze! Myślisz, że Unia daje nam własne pieniądze? Jeśli tak to trochę naiwny jesteś.

   • @Loki jeszcze, nie wie, że Unia nas więcej kosztuje niż od niej „dostajemy”, jedyne co dobre w tej Unii jest to, że jak „dostaniemy” pieniądze to na konkretny cel i musimy się z tego rozliczyć i w konkretnym terminie. Zaraz ktoś będzie jęczał pewnie, że nie ma granic zapominając, że w Norwegii i Szwajcarii również tylko co z tego jak nie są w kochanej Unii która tak daje pieniądze. Wystarczy poczytać, a jak to jest za ciężko i woli się słuchać ślepo, że Unia daje to można włączyć jakiś sensowny kanał na YT i dowiedzieć się prawdy o Unii. I nie, nie jestem za Korwinem ani za PiSem mam swoje poglądy wyrobioną opinie Unia powinna być, ale przebudowana.

 5. Jadąc z Lublina w kierunku Przemyśla polecam Władzom skręcić w miejscowości Tranawa Mała w stronę Szczebrzeszyna, szybko zmienili by priorytety😂

 6. Z Chmiela do Piask to dopiero masakra… Po nawierzchni ani śladu, kocie łby wystają spod latami nakładanych łat, jakieś kruszywo porozsypywane… Dziury albo głębokie albo w ch##j głębokie… Jedynka na półsprzęgle to miejscami za szybko… 30 kursów przez te 3 kilometry i zawieszenie do wymiany

 7. Wybory się zbliżają, to Sosnowski elektoratu na gwałt potrzebuje by kolesiostwo i kumoterstwo wpływów i koryta nie straciło. Wybierajcie towarzyszy z ZSL a raz na cztery lata, przed wyborami, coś dla was zrobią. Pieniądze Unijne odłogiem leżą. Jak trzeba będzie je zwrócić, proszę nie piskać, że to wina PiSu.

  • Rozumiem, że płacą Ci za trollowanie, ale postaraj się bardziej, bo Cię zwolnią. Wystarczy sprawdzić ile w obecnej i poprzedniej kadencji kilometrów dróg wojewodzkich zostało gruntownie zmodernizowanych. Klamliwe komentarze nie pomogą, bo prawda broni się sama. Ale…w budowie dróg krajowych opóźnienia…czyżby PiS czekał do.wyborów parlamentarnych? 🙂

   • Ewidentnie przemawia przez Ciebie demencja starcza, młody wiek, lub totalne zidiocenie przez GW i TVN. Zawsze przed wyborami rzucano gawiedzi jakiś ochłap na pocieszenie. To PSL-owcy rządzący w terenie, nie widzieli, w jakim stanie jest droga? Z samych komentarzy wynika, że takich jest o wiele więcej. Przypomnij sobie, z jaką pompą oddawano pierwszy odcinek drogi ekspresowej na Lubelszczyznie. Obwodnicę Kocka i ile czasu PO ją budowało.

 8. Od Piask do granicy Powiatu droga jest wyremontowana. Tragedia jest od granicy Powiatu aż do Piotrkowa. Bo na wysokosci Chmiela tą droga w zasadzie prawie nie istnieje.
  Ale dla lepszego tranzytu chyba przydała by się jakaś obwodnicą dla Bychawy.

  • gen. Światło

   haha obwodnica wsi 😀 zrobią lepszą drogę to wieśniaki będą się tam rozbijać i zabijać, bo to taki typ ludzi już jest tam mieszkających…

 9. Wysokie Bychawa to jest masakra a nie tam

 10. Na Samsonowicza to są dopiero dziury

 11. Najgorsza niech przyjadą i zobaczą naszą drogę od Wrzelowca do Stanislawowa w gminie Opole lubelskie

 12. I zaraz będą płakać okoliczni mieszkańcy, ze ruch, ze dzieci strach do szkoły puszczać, ze nie mają się gdzie bawić bo aura jeżdżą… Jak przez kilka dekad jeździł tylko ten kto bardzo musiał a inni co nie musieli aż tak bardzo woleli nadłożyć kilometrów to się społeczność przyzwyczaiła pewnie, że droga jest ale tak jak by jej nie było…

 13. Takich dróg jest wiele, niemniej miałem (nie)przyjemność jechać tamtą trasą i bezapelacyjnie byłem w szoku. Maksymalnie na dwójce, nieuniknionym slalomem, częściowo poboczem… Jedna z najgorszych, po jakich kiedykolwiek jechałem.

 14. Też kiedyś się tam zapuściłem żeby skrócić drogę, nigdy czegoś takiego nie widziałem (na ukr nie bywam). Kto twierdzi że są gorsze drogi niech najpierw sprawdzi.

 15. Uchanie – Grabowiec. Najbardziej zniszczona droga. Tam więcej dziur niż asfaltu.

 16. Tam jest tragedia. Jechałam ostatnio 🤤 30km/H(max). Jedną dziurę omijasz wpadasz w dwie.😣 Nie jechałam gorszą drogą jak ta o której mowa.

 17. nie ma lepszej drogi w wojewodztwie, to wstyd dla Nas wszystkich….

 18. A kiedy droga Strzeszkowice-Krężnica Jara? Remont miał się zacząć w kwietniu, a już jest połowa maja.

 19. Jeżdżę po całym województwie, po małych i większych wioskach, bocznymi drogami i ta droga z Chmiela jest na prawdę najgorsza na całej Lubelszczyźnie. Lepsze są już nawet polne drogi w trójkącie między Krasnymstawem, Izbicą i Gorzkowem.

 20. Asdfleloompolleloom

  Sluzbowe auto pojedzie tam i 150 👍👍

 21. ja się tylko zastanawiam po co tam zatoki autobusowe skoro tam nic chyba nie jeździ. kiedyś PKS jeździł ale to było 20 lat temu

 22. Jechałem 29.06.18. Robią od Piask do Piotrkowa. Brawo IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiii

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7542zł 0.22%
  • GBP 4.83zł 0.47%
  • EUR 4.2922zł -0.03%
  • CHF 3.8111zł -0.01%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  13 stycznia po raz 27. zagra Orkiestra Świątecznej Pomocy [PROGRAM]
  Nie wiesz, co robić w ten weekend? Podpowiadamy!
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.