W piątek jedź rowerem do pracy, dostaniesz słodką niespodziankę

motorcycle-3248853_960_720

Wiele osób od lat dociera do pracy rowerem, codziennie lub prawie codziennie. 18 maja to światowy Dzień Dojeżdżania Rowerem Do Pracy, na kilku ulicach miasta na lubelskich rowerzystów będą czekały niespodzianki.

 

Jest to wiosenna edycja podobnego wydarzenia, które współorganizowało w lutym Porozumienie Rowerowe Lublin. Pokażcie całemu światu, że lubelscy rowerzyści i lubelskie rowerzystki nie widzą przeszkód, by do pracy, na dodatkowe zajęcia, czy w sprawach urzędowych przyjechać rowerem.

18 maja między godz. 7:00 a 8:30 przedstawiciele Porozumienia będą na was czekać z napojami, owocami i słodkościami – Most Kultury (ulica Zamojska) i rondo na LSM obok ZUS (ulice Filaretów i Zana). W godzinach popołudniowych zapraszają zaś na Plac Litewski, gdzie odbędzie się dyskusja o dojeżdżaniu do pracy.

Porozumienie Rowerowe Lublin chce, aby ten dzień był elementem szerszej akcji dojeżdżania rowerem – nie tylko do pracy, ale i na spotkania towarzyskie, na zakupy etc.

– Przygotowujemy opracowanie najlepszych tras dla rowerów z poszczególnych dzielnic Lublina do centrum miasta. Będziemy wspierać inicjatywy pracodawców oraz działania instytucji służące Rowerowym Dojazdom. Zapraszamy inne organizacje rowerowe i osoby indywidualne do pomocy w przedsięwzięciu – mówi Jacek Śliwiński.

Zachęcamy mieszkańców Lublina do zamieszczania na swoich profilach internetowych zdjęć związanych z dojeżdżaniem rowerem do pracy. Dokładniej chodzi o zdjęcia, które pokazują jakąś ciekawostkę związaną z tematem niniejszego wydarzenia – na przykład szczególne udogodnienia dla rowerzystów ze strony pracodawcy. Albo coś, co uważacie za charakterystyczne lub warte zwrócenia uwagi, jeżeli chodzi o codzienne docieranie rowerem do ważnych dla was miejsc w Lublinie. Fotki oznaczcie tagami – #lublinrowerem i #btwdlublin [może być selfie]

Zdjęcia należy oznaczać do 20 maja (niedziela) włącznie. Następnego dnia, 21 maja, członkowie Porozumienia Rowerowego dokonają oceny zdjęć. Wśród TRZECH najciekawszych relacji rozlosujemy nagrody od Porozumienia i od partnerów akcji – koszulki, gadżety i akcesoria rowerowe. I miejsce – lampa rowerowa + koszulka + bidon + gadżety/akcesoria, II i III miejsce – koszulka + bidon + drobne akcesoria i gadżety

Pamiętajcie też, że można wnioskować o porządne stojaki rowerowe w okolicach miejsca pracy i miejsca zamieszkania. Wnioski zbierane są na stronie http://loverowy.lublin.eu/strona/zgloszenia

2018-05-16 07:42:47
(fot. pixabay.com)