WIDEO: Pijany przyjechał ciągnikiem rolniczym na komendę. Chciał uzyskać poradę prawną

68-113121_gtt

We wtorek opolscy policjanci ujawnili nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna przyjechał na komendę, aby uzyskać poradę prawną.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 18.40 w Opolu Lubelskim. Policjanci zauważyli, jak na parking opolskiej komendy podjechał ciągnik rolniczy. Kierujący wysiadł z pojazdu i wszedł do środka, gdzie zwrócił się do oficera dyżurnego z pytaniem czy mógłby polecić mu dobrego adwokata.
 


 

– W trakcie rozmowy policjant wyczuł od przybyłego wyraźną woń alkoholu. 43-latek został poddany badaniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie blisko 0,9 promila. Mężczyzna zapytany o powód prowadzenia pojazdu w tym stanie, wytłumaczył, że gdy rwał maliny w jednej z pobliskich miejscowości, nagle nasunęło mu się pytanie. Chciał je zadać policjantowi na komendzie, ale ponieważ nie posiadał telefonu, postanowił porozmawiać osobiście. Dodał jeszcze, że chwilę wcześniej pił piwo – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Po sprawdzeniu mężczyzny okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami, a ciągnika nie poddał obowiązkowym badaniom technicznym i nie zawarł też umowy ubezpieczenia OC.

43-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

2017-09-20 13:56:53
(fot. ilustr. lublin112.pl)