Muzyka folkowa coraz popularniejsza: Rokiczanka bije rekordy (foto, wideo)

null
Podlubelski zespół Rokiczanka grający muzykę folkową bije rekordy, popularność tego gatunku muzyki rośnie z miesiąca na miesiąc.

Teledysk „W moim Ogródeczku” trafił do finału festiwalu „Yach Film”, który to jest najstarszym festiwalem wideoklipów w Polsce. W sieci teledysk obejrzało już ponad 1,7 mln osób. Powstały liczne przeróbki klipu, które również cieszą się nie słabnącym zainteresowaniem. Natomiast koncerty zespołu ściągają tłumy miłośników nie tylko muzyki ludowej.

Zespół Rokiczanka wykonuje muzykę ludową, jednak nadaje jej nowoczesny, wpadający w ucho przekaz. Jest to niewątpliwie sukces grupy, gdyż odbiorcą muzyki są nie tylko starsi, lecz w dużym stopniu młodzi ludzie. Zespół istnieje od 12 lat, jednak dopiero w ostatnich latach, głównie dzięki wydanej na 10-lecie istnienia płycie oraz teledyskom, stali się popularni na cały kraj. Wykonują piosenki ludowe z różnych regionów kraju, nadając im nowy wymiar i nowoczesną aranżację. To wyróżnia ich na tle innych zespołów wykonujących tego typu muzykę.

Trzy ostatnie klipy, „W moim ogródecku”, „To i hola” oraz „Lipka” nagrywane były w lubelskim skansenie. Dwa pierwsze można oglądać w sieci, trzeci pojawi się już niebawem. Jak wyjaśniali członkowie zespołu, Piękne, krajobrazy Muzeum Wsi Lubelskiej są doskonałą scenografią, zarówno w lecie jak i w zimie, zwłaszcza dla muzyki ludowej. Zwłaszcza że rosnąca popularność zespołu pokazuje, iż zapotrzebowanie na muzykę ludową jest bardzo duże i cały czas się zwiększa. -Taka muzyka oraz ten sposób przekazywania bardzo podoba się ludziom dlatego nagrywamy kolejne utwory – tłumaczą muzycy.

Na Rokiczankę można glosować w 22 festiwalu polskich wideoklipów tylko przez dwa tygodnie do 16.11.2013.

(fot.Rokiczanka)
2013-11-03 13:03:05