Jechał pijany, policjanci zabrali mu prawo jazdy. Po kilku godzinach znowu wpadł

DSC04686

To nie pierwszy kierowca, który dwa razy w ciągu kilku godzin wpadł w ręce policjantów podczas kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Utrata prawa jazdy, podobnie jak kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, nie robią wrażenia na nietrzeźwych kierujących.

 

Zatrzymywanie przez policjantów kierowców z kilkoma sądowymi zakazami za jazdę po alkoholu, brakiem uprawnień, czy na podwójnym gazie to polska drogowa rzeczywistość. Zdarza się również tak, że mundurowi w ciągu kilku godzin zatrzymują dwukrotnie tego samego, pijanego kierowcę.

Tak też było wczoraj w miejscowości Nowa Jedlanka w powiecie lubartowskim. O godzinie 3 w nocy, podczas kontroli drogowej zatrzymano kierowcę mercedesa, od którego wyraźnie wyczuwalna była charakterystyczna woń. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy.

Mężczyzna nie przejął się tym faktem i po kilku godzinach ponownie wsiadł za kierownicę. Podczas drugiej kontroli miał w organizmie poniżej 2 promili. Kierujący tym razem został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Teraz 44-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem.

2018-07-16 20:38:35
(fot. ilustr. lublin112.pl)