Wszystko dla miłośników zwierząt czyli ZwierzoLublin 2016 już w najbliższą niedzielę

Prezentacja podopiecznych, porady prawne dotyczącej praw ochrony zwierząt, wolontariat, egzotyczne zwierzęta, pokazy posłuszeństwa psów czy porady weterynarza – to tylko część atrakcji jakie przygotowano na najbliższą niedzielę w ramach wydarzenia ZwierzoLublin 2016.

 

W niedzielę 9 października w centrum handlowym Atrium Felicity przy Al. Wincentego Witosa 32 w Lublinie odbędzie się pro-zwierzęce wydarzenie ZwierzoLublin 2016. Organizuje je Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, która zaplanowała na ten dzień mnóstwo atrakcji. Każdy chętny będzie miał możliwość zobaczyć podopiecznych z interwencji Fundacji EX LEGE, uzyskać porady prawne dotyczącej praw ochrony zwierząt, odbędzie się wystawa fotografii jak też udzielane będą informacje dotyczące naboru na wolontariat.

Swoich podopiecznych zaprezentuje także fundacja Epicrates zajmująca się interwencjami wobec zwierząt egzotycznych. Jej członkowie udzielą porad prawnych, hodowlanych i weterynaryjnych z zakresu problematyki dotyczącej zwierząt egzotycznych; promować też będą odpowiedzialną terrarystykę. Króliczy Zakątek w Lublinie a także Schronisko dla Zwierząt w Lublinie również przedstawią swoich podopiecznych. Stowarzyszenie Łapa na Szlaku opowie o dogoterapii i psich sportach – dogrekking i obedience a Active – dog zaprezentuje pokazy posłuszeństwa psów.

To tylko część z przygotowanych atrakcji. Odbędzie się też aukcja prac plastycznych oraz promocja akcji: „Nie Kupuj – adoptuj!”, „Stop żywym prezentom!”, „Dom tymczasowy ratuje im życie”, „Nie kupuj okrucieństwa!”, „Stop pseudohodowlom”, „Twój pies, Twoja kupa!”. Będzie też można oddać swój głos na projekt ZWIERZOPATROL M-116 z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Dla Najmłodszych przygotowano zabawy ruchowe i mini-konkurencje, kącik plastyczny z konkursem o tematyce pro-zwierzęcej i malowanie twarzy we wzory zwierzątek. Impreza odbędzie się w godzinach od 10.00 do 18.00.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. nadesłane)
2016-10-04 21:00:25