Apele niewiele dają. Kolejna osoba załatwiła potrzebę fizjologiczną w basenie, tym razem przy al. Zygmuntowskich

Niedostępna jest część atrakcji w Aqua Lublin przy al. Zygmuntowskich. Wodę zanieczyścił jeden z klientów, który zamiast w wc, swoją potrzebę fizjologiczną załatwił w Aquaparku.

 

Zarządzający kompleksami lubelskich basenów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dawna apeluje do klientów o przestrzeganie podstawowych zasad higieniczno-sanitarnych. Przede wszystkim chodzi o korzystanie z pryszniców i toalet przed wejściem do wody, a także o pilnowanie w tym zakresie dzieci. Niestety po raz kolejny doszło do zanieczyszczenia wody, tym razem w Aqua Lublin przy al. Zygmuntowskich.

Od sobotniego późnego popołudnia zamknięta jest część atrakcji, gdyż jeden z gości zanieczyścił część rekreacyjną z rwącą rzeką tzw. „kulę”. Tym samym pozbawił możliwości korzystania z części Aquaparku nie tylko siebie, ale i pozostałych gości.

– Z przykrością informujemy, że do odwołania zamknięta jest zanieczyszczona cześć strefy rekreacyjnej. Dopóki nie otworzymy jej ponownie, codziennie obowiązuje zniżka 50% na pozostałą część rekreacji z basenem zewnętrznym – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z lubelskiego MOSiR-u.

Woda w atrakcjach została już oczyszczona, jednak czeka jeszcze na pobranie próbek przez sanepid. Do czasu, kiedy nie zostaną otrzymane wyniki badań, wspomniana część Aquaparku będzie nieczynna. Wcześniej kilkukrotnie podobne problemy występowały na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

-Piętnujemy takie zachowanie – dodaje Miłosz Bednarczyk.

(fot. MOSiR)
2017-08-21 20:42:44