Zaatakowali policjantów i poszczuli psem. Odpowiedzą za czynną napaść

Dwaj mieszkańcy Lublina, podczas zatrzymania poszukiwanego listem gończym 46-latka, brutalnie zaatakowali policjantów oraz poszczuli ich psem. Wkrótce obaj staną przed sądem, poszukiwany zaś 46-latek został już przewieziony do zakładu karnego.

W minioną środę bychawscy policjanci ustalili, że poszukiwany listem gończym 46-latek ukrywa się na jednej z posesji na terenie Lublina. Na miejscu policjanci zastali 45-letniego właściciela posesji oraz jego 76-letniego ojca.

Mężczyźni wpuścili mundurowych na działkę, jednak gdy dowiedzieli się o powodach wizyty stali się agresywni. Zaczęli ich wyzywać słowami wulgarnymi, uderzać pięściami i bić. Poszczuli policjantów psem, który ich zaatakował. Policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego.

Funkcjonariusze doznali obrażeń ciała, potłuczeń, zadrapań i pogryzień. Znajdujący się na miejscu poszukiwany 46-latek zachowywał się spokojnie i nie atakował mundurowych.

Sprawcy napaści zostali obezwładnieni i zatrzymani. 45-latek był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile. Był już karany za uszkodzenie mienia i groźby karalne. Obaj agresywni mężczyźni odpowiedzą za czynną napaść, znieważenie policjantów i uszkodzenie ciała. Śledczy wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Ukrywający się na posesji 46-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok. Zatrzymanym może grozić do 10 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

20 komentarzy

  1. Jak widać z wiekiem rozumu nie przy ywa a nawet odwrotnie

  2. kierownik paleciaka

    Kurła! Jakim cudem oni jeszcze żyją? Po pierwszym dotknięciu policjanta w trakcie wykonywania czynności służbowych powinni być co najmniej postrzeleni w obydwa kolana a pies na miejscu zastrzelony. Powinni panom policjantom na kolach dziękować ze dali im szanse na wiele wspaniałych nocy w pace.

  3. W takim przypadku przymus bezpośredni to 9mm. Dla pieska i tych fajansów

  4. obrońca zwierząt

    A co z psem? Żyje czy zastrzelony???

  5. Ojciec i brat?

  6. Podobno rozum przychodzi z wiekiem, ale najczęściej wiek jest pozbawiony towarzystwa : )

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy