Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie ruszył cykl bezpłatnych szkoleń motocyklowych. Wydarzenie będzie realizowane cyklicznie

Pierwsze w tym roku bezpłatne szkolenie dla motocyklistów zorganizowano dziś na torze w Lublinie. Zainteresowanie, podobnie jak w ubiegłych edycjach, było ogromne.

W sobotę na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej w Lublinie odbyło się bezpłatne szkolenie dla motocyklistów. To pierwsza w tym sezonie tego typu akcja. Wydarzenie zorganizował Motocyklowy Klub Sportowy Moto-Sekcja, zaś celem jest oczywiście doskonalenie techniki jazdy, a tym samym poprawa bezpieczeństwa motocyklistów. Jest to jedyna tego typu inicjatywa w Polsce na taką skalę.

Jak podkreślają przedstawiciele Moto-Sekcji, szkolenia organizowane są m.in. ze względu na zwiększoną liczbę wypadków z udziałem motocyklistów. Tego typu zdarzenia skutkują konsekwencjami nie tylko dla samego motocyklisty, ale również dla ich rodzin, przyjaciół oraz pracodawców. Dlatego postanowiono promować bezpieczeństwo, rozwagę oraz przede wszystkim świadomość wynikającą z zagrożeń panujących w ruchu drogowym.

– Jesteśmy prekursorem organizowania bezpłatnych szkoleń dla motocyklistów od 2009 roku, które poprawiają technikę jazdy i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Celem oraz misją naszej działalności jest poprawa bezpieczeństwa motocyklistów i innych uczestników ruchu drogowego, zapobieganie wypadkom i kolizjom, w których bezpośredni udział biorą motocykliści – mówią instruktorzy Moto-Sekcji, wśród których są m.in. byli Mistrzowie Polski i reprezentanci Kadry Narodowej.

Zainteresowanie szkoleniem, podobnie jak w ubiegłych edycjach, było ogromne. Podobne wydarzenia będą realizowane cyklicznie.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Dodaj komentarz

Z kraju