Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie powstaje Dyspozytornia Medyczna. Będzie to również nowa siedziba Centrum Powiadamiania Ratunkowego

W połowie przyszłego roku ma być gotowy budynek, do którego przeniosą się dyspozytorzy medyczni, a także operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Inwestycja realizowana jest na terenie dawnej bazy transportowej.

U zbiegu ul. Wojciechowskiej i al. Kraśnickiej w Lublinie powstaje budynek, w którym swoją siedzibę będą miały Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz Dyspozytornia Medyczna. Inwestycja realizowana jest na działce stanowiącej własność Skarbu Państwa, która do tej pory była wykorzystywana jako baza transportowa. Istniejące garaże rozebrano, nowy budynek administracyjno-biurowy będzie miał 6 kondygnacji i 3,5 tys m kw powierzchni, z czego blisko 2,2 tys. m kw to powierzchnia użytkowa.

Obecnie lubelskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego ma swoją siedzibę przy ul. Szczerbowskiego w budynku straży pożarnej. Jak wyjaśnia wojewoda lubelski Lech Sprawka, ta inwestycja jest ważna nie tylko ze względu na poprawę warunków pracy, ale przede wszystkim będzie to miejsce koncentracji wszystkich tych służb, które są istotne w systemie ratownictwa. Tam też będzie siedziba dyspozytorów zcentralizowanych na obszarze województwa.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na połowę 2022 r. Koszt inwestycji ma wynieść ok. 20 mln zł brutto. Środki na realizację inwestycji pochodzą z budżetu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewody Lubelskiego. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Usług Budowlano-Handlowych „Nowbud” z Kielc.

(fot. LUW)

8 komentarzy

  1. Trójkąt: Kraśnicka, Morwowa, Nałęczowska mocno się zabudowuje ostatnimi laty. Niedługo to nawet nie da się zaparkować na chodniku (czyli najpopularniejszej w Lublinie części drogi do parkowania) w tamtym rejonie.

    • I bardzo dobrze, oduczysz się tego haniebnego czynu Panie Piotrze.

      • kazdy mądry jak nie potrzebuje wsiąść do samochodu. pracujących goni czas a seniorów brak siły więc ten pracujący musi wozić seniora.
        Parkingi to żaden luksus to konieczność w XXI wieku chyba że wymyślą samochód zmniejszający się w paczkę zapałek.

  2. Cytuję „siedziba dyspozytorów zcentralizowanych na obszarze województwa”. Czyli dzwoniący z prośbą o pomoc, bez względu czy dzwoni z Lubina, z powiatu bialskiego, tomaszowskiego, czy z ryckiego połączy się z tym właśnie centrum.
    Dyspozytor, najczęściej nie mając wiedzy na temat terenu, a widząc jedynie przybliżoną lokalizację telefonu, będzie decydować o tym, co i skąd wysłać. Boje się, że zdarzą się tragiczne tego następstwa.

  3. Ludzie siedzący na 112, sądząc po przyjmowanych przez nich zgłoszeniach,to jakieś życiowe niedojdy upchnięte przez będących akurat u żłoba wujków.

    • Polecam lekturę: „Operator 112” Wydawnictwa Mova. Można poznać tę pracę nieco bardziej od kuchni i nieco zrozumieć na czym dokładnie ona polega i w jakich warunkach się odbywa. Jako wieloletni pracownik kilku poważnych CC mam wiele szacunku dla osób tam pracujących. Nie chciałbym się z nimi zamienić i ponosić ich odpowiedzialności za życie czy majątek innych osób, za tak marną kasę jaką im się płaci i pracując na tak kiepskim sprzęcie i systemach na jakich muszą pracować.

  4. Dlatego później do najechania na tył przyjeżdża trzy zastępy SP

  5. to jeszcze będzie tam trzeba poprawić przepustowaść skrzyżowań i może jakaś zawrotka na Kraśnickich?

Z kraju