Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbył się po raz 13. Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Było co oglądać! (zdjęcia)

W niedzielę w Lublinie na Placu Litewskim odbył się Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Była to już 13. edycja wydarzenia. Najwięcej atrakcji czekało na dzieci, ale dorośli również mieli okazję do ciekawego spędzenia niedzieli.

Kto dzisiaj był na Placu Litewskim w Lublinie ten nie żałował. Atrakcji było tyle, że każdy dla siebie znalazł coś ciekawego. Najwięcej było ich dla najmłodszych, choć dla dorosłych też coś się znalazło.

Na Plac Litewski zajechał czołg, wylądował szybowiec, a także pojawił się samochód papieski, którym podróżował papież Jan Paweł II. Były bogate w atrakcje inscenizacje historyczne, a także zawody w przeciąganiu ciężarowej scanii na czas. Dzieci mogły wejść do kosza, który podpina się pod balon i pociągnąć za zawór z gazem tak, że nad głowami pojawiała się kula ognia. Dorośli mogli spróbować swoich sił w tańcu brzucha, czy spróbować wspólnej kąpieli w lubelskimi morsami w wodzie wypełnionej lodem.

Na stoiskach czekali przedstawiciele m.in. służb i wojska, którzy prezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień w pracy. Były również historyczne pojazdy wojskowe, inscenizacje, a także darmowa zupa, za którą ustawiła się długa kolejka. Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń w Lublinie i co roku przyciąga tłumy zwiedzających.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Ha ha jak zwykle w kościołowie cofka w czasie 😉

    • Jak zwykle antykościołowych dupka boli i nawet jak nie ma to nic wspólnego to próbują pisać.

    • Postęp z przyrodzeniem w tyłku… dziękuję postoję, albo wręcz wolę się „cofnąć”.

  2. Nie byłem i nie żałuję, co takiego tam było ?!

  3. łomatko toż to szerman =O

  4. Jeżeli plac litewski znowu się zawali to za naprawę niech płaci z własnej kieszeni ten gamoń, który zezwolił na wjazd czołgu. Event może fajny, ale naprawdę nie było lepszego miejsca na organizację?

  5. Haha, jak zwykle 100 stron ze zdjęciami jakby lazy loading nie istniał. xD Redakcjo, napiszcie proszę, że to dla wygodny oglądających i wcale nie chodzi o reklamy.

Dodaj komentarz

Z kraju