Uciekał przed policjantami, spowodował wypadek (zdjęcia)

Znanych jest więcej szczegółów czwartkowego wypadku z udziałem motocyklisty na ul. Krańcowej w Lublinie. Kierującemu jednośladem grozi do 5 lat pozbawienia wolności za ucieczkę przez mundurowymi.

O wypadku z udziałem motocyklisty na ul. Krańcowej w Lublinie pisaliśmy w miniony czwartek. Informowaliśmy także wstępnie, że do wypadku doszło w trakcie pościgu za uciekającym kierowcą jednośladu. Informacje te potwierdzają policjanci.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, mundurowi z lubelskiej drogówki na ulicy Krańcowej zauważyli szybko jadącego motocyklistę. Podczas pomiaru prędkości okazało się, że kierujący kawasaki na liczniku miał ponad 100 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę i zasygnalizowali, aby zjechał na pobocze.

Motocyklista pokazał, że zrozumiał polecenie, jednak po chwili z prawego pasa ruszył do ucieczki w kierunku ul. Pogodnej. Kierujący jednośladem przejeżdżał slalomem pomiędzy kolejnymi samochodami, a swoją szaleńczą jazdę zakończył uderzając w tył jadącego przed nim audi.

W trakcie kontroli okazało się, że 26-letni mieszkaniec Lublina nie posiadał uprawnień kat. A. Mężczyzna był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz musi liczyć się z zarzutami ucieczki przed policjantami i kontynuowanie dalszej jazdy. Dodatkowo, odpowie za wykroczenia zarejestrowane przez wideorejestrator. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin, nadesłane)

36 komentarzy

 1. Zaplacilby 300 zeta mandatu i potem co? Musialby dzwonic po kogos, kto ma prawko na moto, a sam musialby jechac jako pasazer. Nuuuda i upokorzenia. A tak – adrenalinka w gore, poscig, zaliczona kolizja, gleba, szpital, a do tego proces sadowy i naprawa pojazdow. Przynajmniej cos sie dzieje i jest o czym opowiadac. Ja popieram goscia.

 2. Szajstwo już wyjrzało ze swoich nor…

 3. Zaktualizujcie sobie przepisy prawa. Jazda nez uprawnien to prokurator.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku