Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają policyjne kontrole pojazdów komunikacji miejskiej w Lublinie (zdjęcia)

Od czwartkowego poranka w Lublinie prowadzone są policyjne kontrole pojazdów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą od czwartkowego poranka wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają uprawnienia kierujących, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców. W uzasadnionych przypadkach przeprowadzane są również testy na zawartość narkotyków w organizmie.

Kierowcy komunikacji miejskiej pozytywnie odbierają działania policji. Jak wyjaśniał jeden z nich, trzeba być skończonym idiotą, aby po pijanemu lub pod wpływem narkotyków siadać za kierownicę autobusu lub trolejbusu i narażać życie dziesiątek pasażerów.

Dotychczasowe kontrole pokazują, że lubelscy kierowcy odpowiedzialnie podchodzą do swojego zawodu. Policjanci podczas ostatnich kilku dni przebadali kilkudziesięciu kierowców. Podczas prowadzonych sprawdzeń, funkcjonariusze nie ujawnili żadnych osób znajdujących się pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

(fot. Policja Lublin, lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Pabloo(oryginał)

  Testy psychofizyczne na parkingu na czym polegają ? Ktoś uściśli ? Bo mnie się w głowie nie mieści. Policjant psycholog pewnie występuje w roli głównej. Palec wskazujący do ucha środkowego? Czy dużym palcem stopy proszę dotknąć nasady nosa z zamkniętymi oczyma ?(Chociaż to na węch bym zrobił).

 2. Ciekawe ilu kierowców dzisiaj nie dotarło do pracy.
  I cyk. Kolejny wpis i kasiorka leci.

 3. rolnik co nieznalazł żony

  A to dla tego dziś na mieście nie widziałem powykonawców mpk…

 4. Pabloo(oryginał)

  Noooo….to teraz już wiem o co kaman Franku z twoimi wpisami, i sam sobie odpowiadasz, tu Cię w 1000% rozumiem. Za każdy wpis dostajesz 1pln, kurcze….też tak chcę, miałbym za co utrzymać rodzinę za dzień na lublin112. A moje wpisy o twoim plastikowym trójkołowcu…ehhh za taką robotę jeździłbym Maybach’em.

 5. Niech w końcu zaczną kontrolę maseczek w autobusach. W Lublinie kierowcy są oki !

 6. Niech lepiej jeden jezdzi w mpk i dopierd za brak masek !!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo