Sygnał od Czytelniczki. „Śmietniki cały czas są przepełnione, na trawniku leżą zużyte pampersy” (zdjęcia)

Czytelniczka powiadomiła nas, że w rejonie ul. Woronieckiego notorycznie przepełnione są śmietniki, a odpady fruwają po pobliskim trawniku. Wszystkiemu ma być winna zbyt mała wiata i to, że śmieci są niewłaściwie wyrzucane przez mieszkańców.

Nasza Czytelniczka przesłała do nas zdjęcia z ul. Woronieckiego w Lublinie, na których widać porozrzucane śmieci w obrębie kilku pojemników na odpady.

– Mieszkam przy ul. Woronieckiego. Odkąd wprowadzono obowiązek segregacji śmieci, nasze śmietniki stoją poza wiatą. Zarząd wielokrotnie obiecywał większą wiatę, ostatnia obietnica mówiła, że wiata stanie do końca grudnia 2019, jak widać nie stanęła. Z racji tego, że śmietnik na odpady zmieszane, jako jedyny stoi w wiacie zamykanej na klucz, ludzie notorycznie wrzucają śmieci do odpadów organicznych, papieru lub tworzyw sztucznych – relacjonuje Czytelniczka.

Efektem tego jest przepełnienie kontenerów, a wiatr i ptaki roznoszą odpady po pobliskich trawnikach i chodnikach. Niestety wśród nich są także odpady w postaci pampersów, czy zużytych podpasek.

– Śmietniki cały czas są przepełnione, a wiatr i ptaki powodują, że śmieci są porozrzucane na chodniku, jak widać na zdjęciach. Najgorsze jest to, również widać to na zdjęciach, że na tym chodniku i trawniku obok leżą zużyte podpaski, pampersy itp. To jest po prostu niehigieniczne, a tuż obok śmietnika jest plac zabaw – dodaje Czytelniczka.

Jak ustaliliśmy, administrator ma w planach rozbudowę wiaty, co pozwoli uporządkować sytuację przy ul. Woronieckiego. W 2019 roku nie udało się tego wykonać, ale plany są takie, że w tym roku wiaty na terenie zarządzanym przez firmę AD-BUD Lublin będą powiększone.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. A co to brązowego w tym pampersie…? Jakaś mielonka czy karkówka?

  • Pabloo(oryginał)

   Stolec ?

  • Organowa 2 !
   Tuta mieszkańcy uczciwie segregują odpady , ale cóż z tego jeżeli z okolicznych domów jednorodzinnych i nie tylko , zwożone są odpady .
   Nie raz wygląda to tak że co niektórzy zrobili sobie ” bazę ” na wywóz opon , mat. budowlanych i mebli .
   Jakiś gościo ma firmę ” wywóz starych mebli ” i zamiast wywozić w odpowiednie do tego miejsce , to zwozi je pod w/w adres . Zgłaszane było do ADM „Śródmieście” i cisza w temacie .
   Ostrzegam !
   Jeżeli czytacie to „cwaniaki” szkłem d…. sobie podcierający , to od poniedziałku kto nie jest mieszkańcem w/w adresu , będzie miał robione zdjęcia (filmy) i zgłaszane bezpośrednio do Straży Miejskiej .

 2. Droga czytelniczko zamieszkaj więc w domu jednorodzinnym i płać 3 razy tyle co w bloku i za wszystkich lokatorów a nie tylko za 1 i będziesz miała porządek.
  Prawo kołchozu takie jest i już…

  • „zamieszkaj więc w domu jednorodzinnym i płać 3 razy tyle co w bloku”

   Prawo domku jednorodzinnego jest takie, że śmieci wywozi się do lasu, bo szkoda kasy na opłacanie opróżniania śmietnika. Także dzicz jest jeszcze większa niż – jak byłeś to uprzejmy określić – w kołchozach.

  • A kto Ci karze płacić za wszystkich lokatorów domu jednorodzinnego? Wypierdziel darmozjadów i po kłopocie.

   • Każdy domek jednorodzinny musi płacić znacznie więcej niż mieszkaniec bloku i w dodatku „PAN Śmieciarz” może nie zabrać bo mu nie pasuje skład danej frakcji. Nie to co blokowiskach pełna anonimowość. Więc skończ z tymi zasłyszanymi w tvpis wywodami o wywożeniu z domków śmieci do lasu.

 3. Tam gdzie rządzi PO jest syf i kiła co w tym dziwnego? Takich miejsc moge więcej wskazać w naszym Żukowie.

 4. brakuje tylko żeby szambo wybiło

 5. Widać pojemniki są bardzo często opróżniane.

 6. Mogę wam tylko współczuć z tego powodu.

 7. Masx nie wiesz wiec nie gadaj głupot.
  Po pierwsze czy masz pusty kosz(śmieci wywozisz do lasu -jak to powiedziałeś) czy zapierniczony po brzegi i tak płacisz. Do tego nie biorą wszystkich wystawionych rzeczy. Albo mowia ze nie w takich workach np. na szkło dadza ci dwa worki na miesiąc to się pomiesc ze wszystkim. U mnie to ponad 50zl/os na kwartał.

 8. Mieszkam tam banda wieśniaków, niechce sie wziąć klucza tylko rzuca sie obok, 90 % to chołota ze wsi auta staja gdzie chca a najlepiej to w pokoju, ja sie stąd wyprowadzam.

 9. A ktoś widział jaka jest trawa na Pl. Litewskim? Zaraz po kolana będzie. Ktoś w ogóle dba o ten Lublin

 10. Mieszkam w domu jednorodzinnym nae tym osiedlu i płaci się naprawdę dużo w porównaniu do mieszkańców w blokach. I prawda jest że jeśli jest źle posegregowane to firma może tego nie wziąć. A jeśli będzie jeszcze raz źle posegregowane to kara.
  Odpowiedni organ powinien się porządnie zabrać za mieszkańcy bloków. Bo niby x jakiej racji płacą mniej a i tak segregują jak chcą. No trochę to niesprawiedliwe..

 11. Po pierwsze, to problem dotyczy wspólnoty mieszkańców więc to sami mieszkańcy są sobie winni. Są współwłaścicielami, a większość zachowuje się jakby mieszkała w spółdzielni i liczą, że jak się poskarżą publicznie to spółdzielnia rozwiąże problem.
  Tak, tak to nie wieśniacy, to ludzie wychowani na lubelskich spółdzielczych blokowiskach, którzy nie wiedzą kto we współwłasności jest odpowiedzialnym za jej stan.
  A przy okazji polowa to warchoły, które nie wiedzą co to segregacja… co ja gadam, nie wiedzą co to kontener na odpady bo łatwiej worek zgubić na chodniku.
  Wynajęliście sobie Ad-Buda do zarządzania plus wasze podejście do sprawy i mamy kumulację. Ad-Bud znam i nie polecam. Najlepiej żeby wszystkie problemy administrowanych wspólnot rozwiązały się same, oni będą stwarzali pozory, że działają,
  A propos, znacie może jakąś solidną firmę administrującą, którą można by Ad-Bud zastąpić?
  Oni osiągnęli już szczyt olewki swoich zleceniodawców.

 12. Pabloo(oryginał)

  A ja nawet w samochodzie segreguje. Na autostradach na parkingach są kolorowe pojemniki(przyznam, że nie na wszystkich -ale w większości) więc nie widzę powodu, aby nie poświęcić( kur,,,ła ) 5 minut dziennie bo tyle to zajmuje, aby rozróżnić trzy kolory + jeden. I nie pier…olcie że mało miejsca, bo ten *** wynika z waszego lenistwa i buńczuczności, że wam się należy. Ryba psuje się zawsze od głowy.

 13. Pamiętajcie o jednym ludzie mieszkający w blokach jesteście brudasami ,wywozicie i porzucacie psy i inne zwierzęta w okolicznych lasach,wyrzucacie tam swoje śmieci,a potem ujadacie że to wieśniacy,tym wieśniakom co najwyżej to możecie byty czyścić.Blokers=patologia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach