690 680 960

Strefa Psa w SKENDE otwarta. Zobacz jakie atrakcje czekają na czworonogi (zdjęcia)

SKENDE otworzyło wczoraj w Lublinie Strefę Psa. To bezpłatne miejsce zabaw i treningów dla psów – pierwsze takie w mieście. Każdy może przyjść tutaj ze swoim pupilem i skorzystać z dostępnej przestrzeni.

W dniu otwarcia na czworonogi i ich właścicieli czekały m.in.: darmowe warsztaty, dog fitness, lekcje pierwszej pomocy dla zwierząt, psie rozmówili, czyli pogadanki ze specjalistami i fotobudka dla psów. Podczas wydarzenia można był też wyrobić bezpłatnie „adresówkę” dla swojego psa, czyli plakietkę z imieniem psa i numerem telefonu właściciela.

Podczas wydarzenia zorganizowano także zbiórkę karmy i plastikowych nakrętek dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie oraz Fundacji na rzecz Ochrony Zwierząt Ex Lege. To początek współpracy SKENDE z organizacjami na rzecz ochrony zwierząt w regionie.

Strefa Psa została wyposażona w profesjonalne urządzenia umożliwiające zabawę i treningi z psami. Są tutaj m.in.: labirynt, slalom z drążków, tunele, równoważnia i inne atrakcje. Dobór urządzeń był konsultowany ze specjalistami zajmującymi się czworonogami. Zadbano także o bezpieczeństwo, dlatego do Stefy Psa można wejść przez dwie bramki oddzielone ogrodzeniem (tzw. śluzę).

Oprócz tego wydzielono także specjalne miejsce na toaletę dla psów. W późniejszym czasie Strefa Psa zyska ścieżkę sensoryczną, na której szczeniaki będą mogły przyzwyczajać się do nowych nietypowych nawierzchni, ucząc się odpowiedniego zachowania na rożnych rodzajach podłożach.

Strefa Psa znajduje się na terenach zielonych SKENDE, za pumptrackiem. Jest otwarta codziennie.

(Fot. Materiały SKENDE)

14 komentarzy

  1. Mamy dzieci mamy psy, dzieci uczą się empatii i odpowiedzialności wychowując się że zwierzętami. Miejsce do wspólnego spędzania czasu powstało – na powietrzu, nie przed ekranem. Czego tu się czepiać i po co negatywnie komentować?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas