Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy z Wilczopola mieli podwójną okazję do świętowania. Rozbudowana remiza oficjalnie otwarta (zdjęcia)

Wczoraj w Wilczopolu oficjalnie oddana do użytku została rozbudowana remiza strażacka. Wydarzenie połączone było z obchodami Dnia Strażaka.

Cały czas są w pełnej gotowości aby nieść pomoc innym. Obecnie już tylko z nazwy zajmują się gaszeniem pożarów, gdyż jest to zaledwie część ich zadań. Jeżdżą do wypadków, pomagają w usuwaniu skażeń ekologicznych, walczą z klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Interweniują w każdym przypadku, kiedy zagrożone jest życie ludzkie, pomagają też zwierzętom. Dostaną się tam, gdzie nie mogą dotrzeć żadne inne służby ratunkowe: do uwięzionych na wysokościach, przysypanych ziemią czy też znajdujących się pod wodą. Dzisiaj strażacy obchodzą swoje święto.

W większości gmin naszego regionu uroczystości związane z Dniem Strażaka zorganizowano w długi majowy weekend. W gminie Głusk świętowano we wtorek 3 maja, a obchody patrona strażaków św. Floriana odbyły się w Wilczopolu. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, gdyż niedawno zakończyły się prace związane z rozbudową siedziby strażaków. Dlatego też obchody połączono z uroczystym otwarciem remizy OSP Wilczopole.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w intencji strażaków, następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przy remizie OSP. Oprócz przedstawicieli z jednostek OSP z tereny całej gminy, w obchodach wzięli udział m.in. Zastępca Lubelskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Tomasz Podkański, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie brygadier Marek Fiutka i wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz. Druhom wręczono również decyzje o przyznaniu dodatków do emerytur.

Rozbudowa remizy OSP Wilczopole obejmowała modernizację pomieszczeń użytkowanych przez strażaków oraz utworzenie świetlicy wiejskiej, w której do dyspozycji są także kuchnia i łazienki. Prace kosztowały blisko 1,9 mln złotych, z czego część środków pozyskano z funduszy unijnych. Inwestycję zrealizowano w ramach projektu „Kompleksowa rewitalizacja Gminy Głusk”.

(fot. nadesłane)

11 komentarzy

 1. Dla lewackich troli info ksiądz był na zaproszenie strażaków.

 2. był na zaproszenie strażaków,ale wątpię że za friko

  • Co cię to obchodzi? Twoje pieniądze? Nawet jak dali to nie z twojej kieszeni. Napisz do parafii jak cię tak intryguje i masz ogromny ból żopy

 3. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ja zapytam o tę niszczoną nożyczkami wstążkę… przy podobnych okazjach zawsze było biało-czerwona,
  a teraz nawet nie (prawie obowiązkowa) niebiesko-żółta, a czerwona

 4. do parówa :
  byłeś już u wielebnego po snickers’y

  • Nie, ja tam nie chodzę… nie ma takiego obowiązku, a po za tym brzydzę się jeść ludzkie ciało (nawet takie symboliczne).

 5. A te trzy kobiety to skąd się wzięły? Ani nie wymienione z nazwiska ani nie w mundurkach.

  • Nie wiesz ??? To takie regionalne panie do towarzystwa (po japońsku: gejsze).

 6. Lejkowiec Dęty

  Do komentujących Ludzie co wy macie w tych pustych łbach, szkoda mi was

 7. Komentarze co roku to głupsze. Strach pomyśleć co w tych zakutych łbach zakiełkuje za kilka lat…

Wiadomości z info112