Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy walczyli z pożarem zabudowy drewnianej w gospodarstwie rolnym (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Rudno Pierwsze doszło do pożaru zabudowań na terenie jednego z gospodarstw rolnych. Z ogniem walczyły cztery zastępy strażaków z terenu powiatu parczewskiego.

Do pożaru doszło w poniedziałek przed południem. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęte są stodoły i szopa w miejscowości Rudno Pierwsze w gminie Milanów.

Jak relacjonują strażacy, w chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Parczew pożar obejmował cały budynek stodoły i drewnianej szopy krytych eternitem. Pożar rozwijał się z duża intensywnością i stwarzał zagrożenie dla stodoły w sąsiednim gospodarstwie oddalonej o 20 metrów od pożaru. Działania jednostek polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palące się obiekty.

Po zlokalizowaniu pożaru pogorzelisko przelano wodą i sprawdzono kamerą termowizyjną. Następnie niedopalone siano, słoma oraz deski wyniesiono na zewnątrz budynków i ponownie przelano wodą.

W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy strażaków, po jednym z: JRG Parczew, OSP Czeberaki, OSP Rudno II oraz OSP Milanów. Działania gaśnicze trwały do godziny 13:40. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat.

(fot. KP PSP Parczew)

Dodaj komentarz