Tego można było się spodziewać. Lublin stanął w korkach (wasze zdjęcia)

Ruch pojazdów został dzisiaj sparaliżowany nie tylko na al. Solidarności, ale również na sporej części ulic miasta. Większość kierowców starało się ominąć, którędy tylko się dało, rejon przebudowywanego skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego.

Tak jak można było się tego spodziewać, po wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego, w poniedziałek doszło do komunikacyjnego paraliżu.

Bardzo duży problem z dotarciem do pracy mieli mieszkańcy os. Botanik. Po zamknięciu ul. Ducha pozostał im dojazd przez al. Warszawską lub też przez Czechów. Większość wybrała pierwszy wariant co okazało się dużym błędem. Po odstaniu w korku kilkunastu minut, wielu kierowców zawracało, kierując się bądź przez obwodnicę miasta, lub też ul. Poligonową i ul. Zelwerowicza.

Tam również nie obyło się bez problemów. Długi korek utworzył się na ul. Choiny, przed lewoskrętem w ul. Zelwerowicza. – Sygnalizacja przepuszczała maksymalnie 4 auta a dodatkowo wcześniej jest zjazd dla autobusów na końcowy. Mogliby wydłużyć cykl zielonego światła z racji objazdu – informował Kamil.

Bardzo dużo kierowców starało się ominąć al. Solidarności jadąc przez centrum. Olbrzymi korek utworzył się na al. Racławickich oraz na ul. Popiełuszki. – Cała ulica Skłodowskiej-Curie stoi, od Plazy aż po UMCS – informował Arkadiusz. – Ruch momentalnie został sparaliżowany. Korek na ul. Popiełuszki w stronę al. Długosza sięgał ul.Legionowej – pisał Stef.

Jednak by dostać się do ul. Popiełuszki, trzeba było odstać swoje na ul. Poniatowskiego. – Polecam rower – dodała Alicja.

Poważne problemy mieli kierowcy wjeżdżający do Lublina od strony Warszawy. W korku odstać trzeba było nawet godzinę. Część kierowców zawracało, szukając alternatywnych tras przejazdu. Trzeba przyznać, że nadrabiając kilka kilometrów, o wiele wcześniej docierało się do celu. – Z al. Warszawskiej zjechałem na obwodnicę, wróciłem się do zjazdu na Chełm, Zamość i pojechałem zjazdem na Czechów. Dzięki temu dostałem się do centrum spóźniając się do pracy tylko 15 minut. Jadąc przez al. Warszawską bym dotarł do pracy pewnie gdzieś na 9 – wyjaśniał Tomasz.

Wielu kierowców, zwłaszcza tych, którzy jechali przez całe miasto w kierunku Kraśnika, starało się ominąć al. Solidarności kierując się przez ul. Krochmalną. Korek był blisko dwa razy dłuższy niż zazwyczaj. Trzeba było w nim odstać ponad 20 minut.


(fot. Łukasz)

Część kierowców wybierała więc trasę przez Nowy Świat a następnie ul. Krańcową. Tam jednak też utworzył się długi korek.

(fot. Karolina)

Zakorkowane ulice spowodowały duże utrudnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Największe, gdyż sięgające nawet 50 minut opóźnienia, występowały na liniach kursujących w rejonie przebudowywanego skrzyżowania, czyli nr 2, 4, 13, 18, 20, 30 oraz 37. Duże opóźnienia zanotowano również na liniach kursujących przez ul. 3-go Maja i centrum miasta. Jak nas informowali czytelnicy, wiele osób wysiadało i kierowało się ku stacjom roweru miejskiego. Większość nich świeciła dzisiaj pustkami.

(fot. nadesłane)
2016-04-04 23:02:41

Zobacz również

71 komentarzy

 1. Trzeba było zablokować wjazd do Lublina od strony Warszawy, niechby wjeżdżali przez inne węzły (Poligonowa czy Rudnik) a przez remontowane skrzyżowanie puścić tylko ruch w kierunku Rzeszowa i Białegostoku.

  • Większość pojazdów w tym korku to TIR-y jadą przez miasto bo na obwodnicy jest VIATOL a może by tak na czas remontu znieść pobieranie opłat na obwodnicy – nikt o tym nie pomyślał ??

   • Tiry tylko że warszawy i Białegostoku do Rzeszowa, a jest to jedyna droga, obwodnica w Budowie.
    Pozdrawiam

 2. Ale za to na Sikorskiego cisza jak nigdy, praktycznie zero samochodów – wyśpię się za wszystkie czasy 🙂

 3. a nikt nie raczy wspomnieć o głupocie władz miasta czy też zarządców dróg, żeby dać informację dla wjeżdżających od Warszawy, żeby wybierać zjazd w Jastkowie bądź jechać dalej obwodnicą do innego węzła, żeby nie utonąć w korku na Solidarności ?

  • Na obwodnicy jest taka informacja ale każdy woli przez miasto bo nie trzeba płacić viatola

   • W niedzielę na tablicy wyświetlany był napis o utrudnieniach w ruchu bez szczegółów. Więc co to za informacja?

 4. W końcu ”wieśniaki”” nauczą się jezdzić obwodnicą, a nie bo 10 km dalej… to stójta tuumany!
  A to, że brak informacji od władz to druga sprawa…

 5. Nadszedł wreszcie czas, żeby Ci co nie muszą zostawili swoje pojazdy na podlubelskich wsiach, lub lubelskich parkingach ( zależy gdzie mieszkają ).Przyjezdni i tubylcy do komunikacji miejskiej !!!

  • znaczy mam w polu rolnika samochód zostawić bo wieś parkingu nie ma w Lublinie zresztą też. jak żyje nie dopatrzyłam się parkingu dla przesiadek na autobus.

  • Ale z Ciebie bajkopisarz 🙂 Za jaja trzeba powiesić kretyna/kretynów, którzy zatwierdzili organizacje ruchu na czas przebudowy. Dojdą jeszcze wiadukty na Czechowie i miasto stanie.

  • Mieszczuch się odezwał co mu słoma z butów wystaje po same j…ja, zauważ wielki paniczku z miasta że na te wsie uciekają ludzie bo mają dość tego natłoku tam masz ciszę i spokój …..

   • Paniczowi nie wytłumaczysz, siedzi dziad całe życie w bloku i wącha pierdy sąsiada ale jest panicz. Domu nie wybuduje bo dziad przeżera co zarobi a potem pierdzi w zupę sąsiadowi z piętra niżej i pisze komentarze w necie jak mu wystarczy na rachunek ze net.

    • Za jedno mieszkanie w centrum można, dwie „wille” na wsi postawić, więc się tak nie podniecaj.

     • lllllllllllllolllllllllllllll

      dwie działki to koszt ok 100 000 , Ile dostaniesz za mieszkanie? a jeszcze wybuduj za to 2 domy… heh gimbusie wróć na lekcje. Skończysz liceum to pogadamy

     • Normalne mieszkanie to 5-6 stów. więc za 4 stówy dwie wiejskie wille postawi

     • Za cztery stówy to dwie ziemianki postawisz, ty naprawdę nie masz pojęcia co ile kosztuje i pirdo……sz takie głupoty

     • Tylko musisz być właścicielem takiego mieszkania w centrum….. 😛

     • ciekawe gdzie te wille postawisz? bo np w Dąbrowicy jak nie masz 200 tysi na działkę to nawet nie ma co startować, a ile takie mieszkanie warte?? może starczy na działkę ale na willę Ci zabraknie hehehe

  • Konradek i konik zapewne ktoś z waszych przodków też był ze wsi tylko was golasy nie stać żeby tam domy pobudować 😛 i wypisujecie takie bzdety o ludziach którzy tam mieszkają

 6. Bardzo ciekawe jest 1-sze zdjęcie. Ciekawe ile tych tirów jedzie na Rzeszów? Bo wg mnie, jak zawsze większość jedzie na Zamość/Chełm czy Białystok.

 7. „Polecam rower – dodała Alicja.” – Droga Alicjo. To spróbuj rano przed pracą rowerem rozwieźć trójkę dzieci do dwóch różnych szkół i przestań pieprzyć głupoty.

  • Nienadgorliwy rodzic

   Jako że od drugiej klasy podstawówki sam umiałem skorzystać z komunikacji miejskiej dojeżdżając do szkoły to mogę Ci powiedzieć żebyś sam przestał pieprzyć. To miasto jest zakorkowane głównie przez takich jak Ty – co to muszą w obie strony zawieźć i przywieźć dzieciaka od drzwi do drzwi.

   • Może jeszcze powiesz, że dzisiaj sam się ubrałeś. Brawo Ty.

   • w sumie to nie mój problem bo moje dzieci mają blisko do szkoły ale je odprowadzam z tego prostego powodu, że plecak 3 -cio klasisty waży około przeciętnie 6kg, i to bez picia i śniadania, bo taki jest system , nie życzę ci nosić proporcjonalnie większego ciężaru, już widzę jak popylasz na rowerku z 20kg plecakiem

    ale widzę, że musisz się wypowiedzieć nie mając bladego pojęcia o czym mówisz

  • Nie ma to jak na wsi, autobus prawie spod domu dzieci odbierze, praca na miejscu a i Biedronka blisko. Powodzenia lubelaki

   • lllllllllllllolllllllllllllll

    a ja głupia ze wsi do miasta uciekłam, ale za kilka miesięcy wracam na wieś. Pier*ole to, wolę ciszę i spokój 🙂

  • No tak, taki nadgorliwy z Ciebie rodzic, który robi ze swoich dzieci niepełnosprawne w poruszaniu się po mieście. Bo oczywiście dziecko to trzeba przewieźć od drzwi do drzwi, bo inaczej to zginie w miejskiej dżungli. Zmniejsza to poziom aktywności fizycznej takich dzieci. Potem takie biedne dzieci nie wyobrażają sobie życia bez samochodu i wszyscy się dziwią, że miasto zakorkowane… Pisałem to ja – rodzic 9 Krzysia, który sam dojeżdża do szkoły MPK.

   • Krzysiu wspieramy Cię, nie będziesz miał w życiu łatwo na ale cóż, rodziców się nie wybiera.

    • Mylisz się, będzie miał łatwiej, bo sam nauczy się życia i nie wyrośnie na pierdołę, która nic nie potrafi.

     • Dokladnie. Jak w zimie po nocy (ok. 18.00) rodzice kazali zapieprzac do sąsiadow 2 km dalej przez las, to nikt sie nie bal. Dzisiaj zycie w miescie z tego co widze po rodzinie wyglada tak, ze moja 11 letnia siostra wujeczna jest wozona wszedzie max 2 km czy to do kosciolka, na basen, czy szkoly. Kazdego dnia dziadek wstaje o 5 rano, zeby na 6 byc w sklepie po swieze buleczki dla wnusi, a rodzice nie maja czasu bo zapracowani, a przeciez dziecko samo w miasto nie pojdzie :O No, ale plecaczek ciezki i przeciez tam tablety w nim i smartfony, wiec jak dziecko do szkoly samo ma isc? Znam osoby, ktore z ul . Lawinowej dojezdzaly samochodem na WSSP, no jaja jakies!!! i dziwic sie ze miasto, jak takze z zycia wiem ze czasem studenci jezdza z pod akademika na tą samą uczelnie dwoma samochodami…..

    • przeciwnie, Krzys wyrośnie na zaradnego człowieka . Przy okazji ile sie nauczy- to jego

  • Proszę nikogo nie obwiniać za swoje głupie decyzje. Wszyscy chcą dobrych dróg a jak przychodzi do realizacji ,nagle nikomu się to nie podoba? Co sie dziwić że ten kraj tak wygląda jak tacy ludzie w nim mieszkają… smutne i przykre

 8. Spacery drodzy państwo, rowery, w autobusach w końcu tłoku niema, wszyscy postanowili zdążyć do pracy piechota lub rowerem. Może to tajny plan dbania o zdrowie mieszkańców miasta….

 9. Jak niespełna rozumu urzędasy zamkną Kompozytorów to dopiero dowiecie się co to korki.

  • Bo niespełna rozumu Żuk musi mieć wszystko gotowe na kampanię w przyszłym roku. Wtedy będzie mógł się pochwalić czego to nie zrobił. Każdy normalny nie robił by tego na raz i zrobił teraz załóżmy wiadukty na Kompozytorów a za skrzyżowanie Solidarności/Sikorskiego zabrał się po oddaniu obwodnicy. No ale terminy mu nie pasowały to teraz sparaliżował całe miasto. Uwielbiam takie „myślenie”. I tak kto nie chce na niego głosować to nie zagłosuje choćby nie wiem co.

   • Lublin , urzędniczym lemingiem stoi, co widać po ilości głosów oddanych na skompromitowanych działaczach z ramienia PO. Czy coś zrobili dla miasta, bo jakoś słuch o nich zaginął. Nawet Niesioła by wybrali, bo z polecenia partyjnego. Nie ważny remont kładki na Sowińskiego, ważne ,że miasto wybudowało nowe stacje rowerowe i bije rekordy w wypożyczeniach i zaciąganych kredytach. Z Gazoportu Żuka wywalili, ciekawe w ilu jeszcze spółkach bierze kieszonkowe genialny ekonomista i wspaniały organizator? Lemingi go kochają.

 10. Borys (oryginał)

  Super zdjęcia, brawa dla redakcji, czytelników. Czekam na zamknięcie Kompozytorów. To dodatkowo skomplikuje przejazd przez miasto.

 11. dlaczego zamkneli az dwa pasy jezdni?

 12. Trzeba było poczekać do oddania obwodnicy wylotu na Rzeszów a zająć się ul.Monte Casino i Nałęczowską
  mniejsze utrudnienia. Urzędnik bardzo z siebie zadowolony .

 13. Wcześniej narzekano, że na solidarności są korki. Narzekano też, że skrzyżowanie z ul. Ducha wymaga „odświeżenia” i unowocześnienia. Teraz narzekacie na korki w mieście. Pogoda jest przepiękna. Przesiądźcie się ludzie na rowery, ew. w komunikacje miejską. Będzie luźniej, zdrowiej, a i pozimowe „oponki” pójdą w zapomnienie. Odwozisz dzieci do szkoły? Wygoń je rowerem, przynajmniej tyle ruchu w ciągu dnia będą miały, bo po szkole króluje komputer.

  • Taaa… jeszcze tylko brakuje nam na ulicach sześcioletnich rowerzystów.

  • nikt nikomu nie będzie mówił jak ma robić, samochodem wygodniej, o dzieciaki się nie martwisz, nie zleje Cie deszcz i parę innych zalet się znajdzie. Nie każdy lubi rowery i autobusy bo ma do tego może powody, masz samochód jeździsz samochodem, proste. A jeśli jeździsz samochodem i narzekasz na korki to też jesteś baran bo korki są normalną rzeczą w mieście i nie ominie tego żadna przebudowa drogi czy też obwodnicy bo przez przebudowę może będziesz w domu 5 minut szybciej a to nikogo nie zbawi a i tak duża część osób z obwodnicy tak czy owak nie będzie korzystała bo będzie jechała przez miasto bo każdy ma coś do załatwienia tutaj na miejscu. Źle zrobili zaczynając to rozgrzebywać teraz bo jakby poczekali nawet do czerwca do wakacji gdzie studenci wyjadą to by było prościej, już nie wspominam o tym że mogli to zacząć po dokończeniu obwodnicy no ale zrobili jak zrobili bo oni wszyscy to czuby są. Ale nic się z tym niestety już teraz nie zrobi..

 14. Z ciekawości, bo dawno nie jechałem – wjeżdżając od strony Warszawy da się wjechać na Warszawska?

  • Da, zjazd przy Bidzie. Ale po co? Tam taki sam korek.

  • Niedorzecznik prasowy służb niespecjalnych

   Bezpośrednio między dwoma górkami sławinkowskimi nie. Albo węzeł Jastków i stara 17 albo Sikorskiego i Rondo Honorowych. Ale to ostatnie to gdzieś między 21 a 6 rano.

  • ZOLNIERZ Z ZOLNIERSKIEJ

   jadac od strony warszawy da sie zjechac z solidarnosci w prawo na wysokosci skansenu na nieuzywane rondo i rondem przebic sie do ul. jasminowej i pozniej ul. dzieci zamojszczyzny do czeremchowej i do warszawskich przy samym rondzie krwiodawcow. nic prostszego

 15. Ja się pytam jakie głąby po jakich uczelniach na jakim stołku w tym mieście zgotowali nam ten los stania w tych korkach . Wymienić z nazwiska żebym wiedział na którego nie głosować. Nie wiem co będzie jak jeszcze zamkną Czechów .

 16. Przerażający jest fakt że ludzie w komentarzach wylewają tyle jadu, „wieśniaki” „buraki” „idioci” „debile” „tumany” – ludzie co z Wami ? Czy naprawdę nie można merytorycznie podyskutować o problemie tylko obrażanie i ataki, dokąd zmierzasz Polsko ? Skąd w tym narodzie tyle jadu i nienawiści do „sąsiada” z którym mieszkam w jednym mieście. Przerażające.

 17. Teraz już wiecie po co Żuk wybudował kilka kolejnych stacji rowerowych . Po tym miesiącu będzie mógł ogłosić światu ze w Lublinie wypożyczono 100000razy rower więcej niż innych miastach Polski razem wziętych. :’)

 18. Z Ciebie tez mamusia i tatuś taka sierotę robili , ze do szkoły samochodem zawozili i odwozili? Czy to teraz wstyd zeby Twoje dziecko autobusem pojechało bo sie bedą inne dzieci śmiały ze rodziców na samochód nie stać ??

 19. Najlepsze w tym wszystkim to że miasto dostało nagrodę za wprowadzenie nowego „świetnego” systemu sterowania sygnalizacją świetlną
  Lublin jest 3 najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce ………… wstyd

  • lllllllllllllolllllllllllllll

   po zwężeniu solidarności i zamknięciu ducha i północnej powinniśmy być na 1 miejscu w Polsce

 20. To zamiast dzieci wysłać do najbliższej szkoły załatwiłeś im dwie rożne w innych częściach miasta to teraz ciole nie narzekaj na korki , kup sobie i dzieciom rowery i skończ pieprzyć ze musisz je koniecznie samochodem zawozić .

  • Stać mnie to wożę, a Ty biedaku i miernoto społeczeństwa wsiadaj na rowerek i pedałuj.

   • Wow, światowiec że ho ho. Golfista na dodatek, ło matko, szaun qrde.

   • No i takie właśnie myślenie niektórych. Będę woził bo stać mnie, niech patrzą, że mnie stać. Kij z tym, że 2 godziny przez Lublin się jedzie a rowerem 30min. Stać mnie!

    • Tylko dziadówy i biedota jeździ rowerami.

     • taaak ? to kup sobie taki 111 DL. wpisz w szukajkę cena 23 000 zł
      Głupi jesteś, że aż dobrze, że Ciebie nie znam.

     • Golfisto mój Krajanie, toś Ty też z pod Buga przyszeł do miasta po sprzedaży tatowych włości! Mniemam że tak jest, „Tylko dziadówy i biedota” takich zwrotów używają w naszych stranach. Wielki Pan, no no.

 21. Kupujcie sobie więcej samochodów – będzie mniej korków.

 22. ABC GIELDA SAMOCHODOWA CONIEDZIELE PRZY WIEJSKICH KOSCIOLACH ZAPRASZAM

 23. Aaron Fleischmann

  Kto jest winny korków? Ci, którzy je tworzą, korzystając z samochodów w sposób nieodpowiedzialny. Czy ktoś jeszcze? Na pewno miasto. Jeśli Lublina nie stać na wprowadzenie całkowicie darmowej komunikacji miejskiej, powinna być ona darmowa w dni powszednie, w godzinach największych korków. Czyli np. od poniedziałku do piątku, między godziną 7 i 9 oraz między 15 i 17 osoba poruszająca się komunikacją miejską nie musi posiadać skasowanego biletu.

  Korki by się zmniejszyły, a kontrolerzy mieliby przerwę w pracy.

 24. Proponuje juz metro kopac plan u mnie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach