690 680 960

Rozpoczął się konkurs na najlepszych rolników Lubelszczyzny

Rusza kolejna edycja konkursu na najlepszych rolników Lubelszczyzny. Na zgłoszenia pozostały tylko dwa tygodnie. Laureatów poznamy na uroczystej gali na początku grudnia.

Rozpoczęła się szósta edycja konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”. Organizatorzy do 16 października czekają na zgłoszenia hodowców zwierząt, a także plantatorów, którzy osiągają wyróżniające wskaźniki produkcji, wdrażają innowacyjne rozwiązania i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia jest także dbałość o estetykę gospodarstwa, uzyskane do tej pory osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

Celem konkursu jest promowanie nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej na obszarach wiejskich województwa lubelskiego, wyróżnienie przedsiębiorczych gospodarzy prowadzących swoją działalność zgodnie z zasadami dobrej kultury rolnej, dbających o zachowanie wysokich standardów produkcji rolnej, dobrostan zwierząt i ochronę środowiska, którzy chcą dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, kreowanie pozytywnego wizerunku rolnictwa i lubelskiej wsi a także propagowanie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

– Rolnictwo to skarb, a jednocześnie podstawowa gałąź gospodarki regionu. Powinno być silne i konkurencyjne, co nie jest łatwe do osiągnięcia ze względu na jego specyficzne uwarunkowania, chociażby pogodowe. Rolnicy, którzy osiągnęli sukces, zasługują na szczególne uznanie, i to właśnie daje im konkurs. Finałowa promocja ich indywidualnych osiągnięć, czyli tzw. dobrych praktyk, służy też innemu celowi. W ten sposób idzie przekaz do innych rolników, w jakim kierunku mogą bezpiecznie i z sukcesem prowadzić swoje gospodarstwa – wyjaśnia marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Konkurs, który jest wspólną inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Targów Lublin, zostanie rozstrzygnięty podczas uroczystej gali jaka odbędzie się 7 grudnia br. w ramach Targów Sadowniczych Best Berries w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targów Lublin. Wcześniej do uczestników, którzy przejdą weryfikację formalną, zawita kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oraz branżowych ekspertów. Na zwycięzców czekają statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

50

(fot. pixabay, nadesłane)
2017-10-02 21:00:23

3 komentarze

  1. W historii lublin112 można znaleźć kilkunastu kandydatów tylko z zasłoniętymi twarzami.

  2. w nowoczesnym rolnictwie chodzi o to aby jak najmniejsza liczba rolnikow wyprodukowala jak najwieksza ilosc miesa,zboza,owocow i warzyw .jak jade za suwalki to na odcinku od miedzyrzeca podlaskiego do sarnak jest pare duzych hangarow przy trasie .ile jest swin w jednym tego nie wiem bo tam nawet okien nie ma ale mysle ze 500 to napewno.przy kazdym stoi duzy silos na pasze i przyczepka kampingowa dla ciecia aby tego pilnowal.podjezdza ciezarowka napelnia silosy a podajniki karmia.1 rolnik moze miec i 10 takich hangarow i spokojnie da rade i zbytnio sie nie zmeczy a co najlepsze ma ogromna szanse na zwyciestwo w konkursie.tylko czym karmi te swinie?jaki jest procent soji GMO w paszy?o tym malo kto mysli kupujac mieso.a pozniej nowotwory i inne choroby jak to je nazywaja cywilizacyjne.rolnik ktory karmi je tak jak za dawnych czasow czyli zanim weszlismy do ue nie ma teraz szans . dawniej jak ktos mial 1 krowe to nie wazne jaka mial obore-mogl oddac mleko a teraz ?niedlugo maslo bedzie po 8 zlotych i zacznie sie sprowadzanie masla z niemiec ,szwecji i innych krajow bo bedzie tansze .przez durnowate wymogi .ostatnio w biedrze widzialem surowa szynke po prawie 13 za kilo .kraj pochodzenia….niemcy.jakby w marketach wystawili poledwice po 5 zeta to mimo ze bylaby z okolic czarnobyla zeszlaby w moment,jeszcze by sie ludzie bili o ostatki.moze czas otworzyc oczy i poczytac w necie o nowoczesnym rolnictwie i co tak naprawde kupujemy.

    • Wielu producentów tuczników, na własne potrzeby, skarmia trzodę tak jak kiedyś się chowało. Trucizny do ust nie biorą.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas