Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przejechał na rowerze przez 7 dni kilkaset kilometrów. W ten sposób podziękował za udział w zbiórce dla pogorzelców (zdjęcia)

Strażak ochotnik z Kocka w ciągu kilku dni pokonał na rowerze trasę z Kocka na Hel. W ten sposób chciał podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce środków finansowych dla pięcioosobowej rodziny poszkodowanej w pożarze.

1 sierpnia wyruszył na rowerze z Kocka na Hel, a po 7 dniach był już u celu swojej podróży. Dziennie pokonywał kilkadziesiąt kilometrów, aby zmieścić się w zakładanym harmonogramie przejazdu, który liczył ponad pół tysiąca kilometrów. Trasa przebiegła przez Kock – Adamów – Żelechów – Kołbiel – Otwock – Warszawę – Płońsk – Skwirlno – Brodnicę – Kwidzyń – Gniew – Pelpin – Tczew – Gdańsk – Sopot – Gdynię – Puck – Władysławowo – Chałupy – Hel.

Krystian, bo on nim mowa, strażak ochotnik z Kocka w ten sposób chciał wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce pieniędzy dla pogorzelców. W lutym tego roku pięcioosobowa rodzina z Kocka straciła całe wyposażenie domu w pożarze. Ogień pochłonął cały dobytek rodziny – mamy, taty oraz ich trzech pociech, którym nic nie zostało.

Przejechał na rowerze przez 7 dni kilkaset kilometrów. W ten sposób podziękował za udział w zbiórce dla pogorzelców (zdjęcia)

fot. PSP Lubartów

To właśnie druh z Kocka jakiś czas temu założył zbiórkę dla dzieci poszkodowanych w pożarze. Początkowo udało się zebrać niewielką kwotę kilkuset złotych, ale po tym jak rowerowa wyprawa zakończyła się, na koncie zbiórki jest już ponad 4 tys. złotych.

– Ogień pochłonął cały dobytek rodziny, mamy, taty oraz ich 3 pociech, którym nie zostało nic. Zdjęcia przedstawiają skalę zniszczeń. Jako druh z OSP Kock, postanowiłem pomóc rodzinie, a szczególnie dzieciakom, którym spłonęło wszystko, od ubrań po meble, czy nawet książki służące do nauki. W zamian za ofiarowaną pomoc, chcę pokonać siedmiodniową samotną trasę rowerem z miasta Kock nad Hel. Około 600 km. Zbiórka ma na celu godny powrót dzieci do szkoły, oraz ich wyjazd na wymarzone kolonie, które dadzą im odrobinę szczęścia – tak informował Krystian przed wyprawą.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z wyprawy.

13 komentarzy

 1. Jakim trzeba być uposledzonym na umyśle by jechać na rowerze z Kocka na Hel jak mógł wsiąść do pociągu i być tam za kilka godzin Co to się teraz ludziom robi w tych łbach

 2. Wsiadam w pandolino wysiadam na Helu podziękowania składam i nie turlam się jakimś tam zardzewialym bicyklem i gitary nikomu nie zawracam i nie denerwuje kierowcow co samochodami po drodze jadą , proste leszcze?

  • Człowieku Ty chyba nigdy nie byłeś na Helu, jakie pendolino z Lublina? nie jeździ żadne pendolino, tylko z Warszawy i nie na Hel tylko do Gdańska.
   Na Hel z Lublina jeżdżą składy TLK przetłumacz sobie co oznacza.

 3. Super pomysł gratulacje dla strażaka?
  Redakcjo: Kwidzyn, a nie Kwidzyń.

 4. Brawo mordo tak trzymać chwała ci za to ciekawe ile hejterzy pomogli…

 5. Redakcjo!!! czekam na sprostowanie w tekście nazwy miejscowości:
  -jest: Kwidzyń
  -winno być: Kwidzyn

 6. OK zbiórka szczytna, pomoc szlachetna. Ale nadal nie widzę sensu, w jaki sposób ta rowerowa podróż mogłaby być jakąkolwiek formą podziękowania.

  • Ja też nie. Takie akcje są zwykle w trakcie zbiórki, by przyciągać zainteresowanie i ewentualnych reklamodawców. Robienie tego po fakcie w formie „zdjęcie z Kocka, zdjęcie z Helu” jest bez sensu, bo niby jaką wartość dodaną uzyskali ci wspierający zbiórkę? Emocje żadne, wrażenia żadne.

 7. Chciał pojechać to pojechał, ale ewidentnie zdobił to dla siebie, a nie dla jakichś darczyńców.
  Przeżył przygodę podczas wyprawy, zyskał trochę zdrowia, dostał parę pochwal jaki to on szlachetny. Tylko po co to ubierać w dobroczynność?

 8. Gratulacje ,a dla panów wypisujących takie komentarze czas wracać do Ciemnogrodu tam wasze miejsce

  • Poproś kogoś, żeby Ci wytłumaczył co tu jest napisane, bo ewidentnie masz problemy z czytaniem.
   Jak już pojmiesz, skojarzy ci się to bardziej z oświeceniem, niż ciemnogrodem, bo jest całkowitym przeciwieństwem zaściankowego przypisywania szlachetnych pobudek do rzeczy prostych.

Dodaj komentarz