Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Powstała kolejna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Przyszli strażacy złożyli przysięgę, pokazali też co potrafią (zdjęcia)

Wczoraj w Łuszczowie oficjalnie zaprezentowana została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która powstała przy miejscowej jednostce OSP. Stworzono ją, aby młodzi mieszkańcy okolic mieli możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Przy kolejnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego regionu utworzona została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Funkcjonuje ona w Łuszczowie w powiecie lubelskim i skupia osoby w wieku od 9 do 16 lat. W piątek jej członkowie złożyli przysięgę, a także zaprezentowali swoje umiejętności, jakie zdobyli w ostatnim czasie.

Ich zadaniem było ugaszenie pozorowanego i w pełni kontrolowanego pożaru a następnie odnalezienie w zadymionych pomieszczeniach osoby poszkodowanej, jej ewakuowanie na zewnątrz oraz przekazanie zespołowi ratownictwa medycznego. Młodzi druhowie doskonale wywiązali się z zadania. Na koniec mieli okazję wziąć udział w pokazach akcji reanimacyjnej w wykonaniu ratowników medycznych.

Przygotowania do utworzenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ruszyły w ubiegłym roku. Jak wskazuje prezes OSP Łuszczów, ogłoszony nabór cieszył się sporym zainteresowaniem. Młodzi członkowie z wielkim zapałem biorą udział w ćwiczeniach, oczywiście pod bacznym okiem szkoleniowca. Do tej pory brali też udział w m.in. Sprzątaniu Ziemi a nawet Zawodach Sportowo-Pożarniczych z których wrócili z pucharem.

(fot. UG Wólka/nadesłane)

3 komentarze

  1. Mam nadzieję że gmina udźwignie pomoc i wsparcie młodych strażaków.

  2. Henio z fan clubu wzajemnej adoracji

    Taka możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu, jest o wiele zdrowsza psychicznie niż wypatrywanie się w korze „cudownego” drzewa w Parczewie, facjaty Żyda z przed ponad 2 tys. la, albo jego jednej z wielu matek.

Dodaj komentarz

Z kraju