690 680 960

Potrącił rowerzystę, odjechał i zdążył wymienić lusterko. „Spanikowałem”

Radzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który potrącił rowerzystę na drodze krajowej nr 19 i odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymany 33-latek tłumaczył policjantom, że uciekł, bo spanikował.

W środę radzyńscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło 21 listopada w miejscowości Turów na drodze krajowej nr 19. Nieznany wówczas sprawca, potrącił jadącego rowerem 67-latka. Kierujący samochodem odjechał nie interesując się losem poszkodowanego rowerzysty.

Kryminalni ustalili prawdopodobną markę oraz typ samochodu, którym poruszał się sprawca. Weryfikując posiadane informacje dotarli do 33-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania mężczyzna powiedział, że spanikował w chwili zdarzenia. Co więcej, obawiał się, że zostanie zwolniony z pracy, w momencie kiedy wyszłoby na jaw, że spowodował wypadek.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że w dostawczym mercedesie uszkodzeniu uległo lusterko wsteczne, które 33-latek wymienił na własny koszt.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na ucieczkę z miejsca zdarzenia sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo zwiększoną o połowę.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

23 komentarze

 1. Trzeba było zostać i udzielić pomocy bez względu a sytuację….!!

  • Obowiązek udzielania pomocy obowiązuje tylko gdy można to zrobić bezpiecznie. A rowerzyści są często agresywni wobec kierowców.

 2. „uciekł, bo spanikował” – takie osoby nie nadają się do kierowania samochodami, a i nad pozwoleniem do kierowania rowerami bym się zastanowił.

 3. Jak wymieniał lusterko to też panikował, czy to już było wyrachowane?

  • Do pudla *** na długie lata!

   • Tak łatwo żucić kamieniem i opluć , tylko słowa i nikt was nie widzi możecie sobie ulżyć, zastanawialiście się że może to was może spotkać,wasze komętarze sami siebie się opluwacie i tego nie widzicie!

  • Mialem wypadek i nie osimielam kogokolwiek krytykować i osądzać, a wy mieliście ?

 4. Tak bał się, że będzie zwolniony z pracy …
  Teraz go Kuna napewno nie zwolni …

  Swoją drogą w tamtej okolicy Białka/Turów/Żakowola jest wąsko i nieraz rowerami po zmroku jeżdżą bez kamizelek i żadnego oświetlenia,a ruch jest bardzo duży…

  Nie bronię go w żadnym wypadku żeby nie było
  Uderzy się psa czy sarnę to się człowiek zatrzyma ,a co tu mówić o potrąceniu człowieka

  • Czyją winą jest to, że droga jest wąska?
   Podczas jazdy rowerem kamizelka nie jest wymagana, natomiast oświetlenie po zmroku owszem, jest wymagane zawsze – jak u wszystkich pojazdów.

  • „Nie bronię go w żadnym wypadku” – ale, choć artykuł dotyczy ucieczki z miejsca wypadku, oraz nieudzieleniu pomocy, to ponarzekam trochę na rowerzystów.
   Co ma ewentualny brak oświetlenia do ucieczki? Jeżeli spowodujesz wypadek z samochodem, w którym ktoś nie włączył świateł to też uciekasz, bo tamten nie miał świateł?

   • Oj franiu franiu…głupszy jesteś niż myślałem…przeczytaj sobie raz jeszcze co napisałem wcześniej tylko tak się postaraj ze zrozumieniem

    • Ależ Franio przeczytał bardzo dokładnie co napisałeś, inaczej nie cytował by tego fragmentu o nie bronieniu. Niby nie bronisz, to po ch…a wspominasz o możliwych okolicznościach łagodzących? To jest już forma obrony, zasiać ziarnko niepewności bo może to a może tamto….

     • Jak dla mnie to raczej przy okazji piętnuje tych, którzy wsiadając na rower zapominają zabrać ze sobą głowy. A nie broni gościa który potrącił. Wskazuje na to ostatnie zdanie.

     • Jakie okoliczności łagodzące dzbanie ? Nie było mnie na miejscu ,nie wiem w jakich warunkach go potrącił a ty już się doszukujesz okoliczności łagodzących …
      Zwróciłem uwagę na ogólny problem jaki tam występuje z rowerzystami …widać tak samo rozumujesz co franio…napisać byle coś napisać heh…wy chyba z tej samej klasy …niech otworzą wam szkołę już ,bo widać że e-lekcje wam nie służą…

      Eot

  • Na plebanii zgwałcono ministranta. Nie bronię Wikarego w żadnym wypadku, ale Ci chłopcy chodzą tak wyzywająco poubierani…

 5. I załóżmy, że taki potrącony człowiek następnie leży nieprzytomny na jezdni.
  Czyją winę orzeka forum Lublin112 w przypadku najechania na taką osobę?

  • No już nie wymyślaj teorii, że to wina kierowcy. Na jezdni się nie leży i nawet po potrąceniu należy się usunąć na pobocze. Trochę szacunku dla kierowców.

 6. kiedyś bimmer teraz franio

 7. A może na zakwasie jechał?

 8. Powiem tyle, DK19 w okolicach Radzynia to nie jest droga dla rowerów. O ile odcinek Lublin-Kock da się jakoś bez stresu przejechać, to dalej jest to cholernie ryzykowne.

 9. Tak łatwo żucić kamieniem i opluć , tylko słowa i nikt was nie widzi możecie sobie ulżyć, zastanawialiście się że może to was spotkać,wasze komętarze sami siebie się opluwacie i tego nie widzicie!

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas