Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Trafią do jednostek w całym regionie (zdjęcia)

W środę do lubelskiej Policji wstąpiło 31 nowych funkcjonariuszy, którzy uroczyście złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe z rąk komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego. Nowo przyjętym policjantom pogratulował wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 31 nowych funkcjonariuszy. „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki. Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

Kandydaci na funkcjonariuszy musieli przejść przez kilka etapów rekrutacji. Proces ten obejmował test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty były przyznawane za posiadanie dodatkowych kwalifikacji. Wśród nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 8 kobiet i 23 mężczyzn. Pięć osób uzyskało tytuł ratownika, cztery posiadały certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów i szkoleń z zakresu informatyki, a jedna osoba udokumentowała posiadanie patentu do prowadzenia jachtów motorowych.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Świdniku oraz Tomaszowie Lubelskim.

(fot. KWP Lublin)

23 komentarze

 1. Kaczyński może spać spokojnie

 2. Będzie miał kto pilnować schodów donikąd. Pisslicjanci.

 3. zasilą farmy piss troli ?

 4. równość dla wszystkich

  Już czuję się bezpieczniej jak widzę te super women po prawej. Żeby było jeszcze poprawniej to zatrudniajcie niepełnosprawnych, gejów i LGBT w równych proporcjach.

  • powiedz co masz do niepełnosprawnych , gejów i do ludzi LGBT, że tak bardzo ich nienawidzisz? Czy tak samo jak twuj wuc?

   • Całuj sztandar PiS

    Ty klękasz przed wodzem regularnie i błagasz o dotacje i rekompensaty.

 5. mlodzi niebiescy, tylko nie wczuwajcie sie w role, jak wasi starsi koledzy z maseczkami etc. trudno byc czlowiekiem, jak sie tak zeszmacisz. miejcie serce nie kamien.