Kontrolowali, czy kierowcy zatrzymują się przez znakiem STOP na rondzie przy Makro. Posypały się mandaty (zdjęcia)

Policjanci sprawdzali, czy kierowcy zatrzymują się przez znakiem STOP, wjeżdżając na rondo przy Makro. Wystawiali mandat za mandatem. Do tego na ich oczach doszło do zderzenia pojazdów.

Rondo Kasprzaka w Lublinie, nazywane rondem przy Makro, od dawna znajduje się w czołówce miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Głównie są to kolizje, jednak nie brakuje również groźnych wypadków. Przyczyną praktycznie za każdym razem jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu w trakcie wjeżdżania na rondo. Najczęściej do tego typu zdarzeń dochodzi na wjeździe na skrzyżowanie od strony zamku.

W poniedziałek funkcjonariusze drogówki postanowili skontrolować przestrzeganie przez kierowców znaku STOP w tym miejscu. Pomimo dodatkowego oznakowania w postaci poprzecznych czerwonych linii i dużych napisów na jezdni, wielu kierowców nie zwracało na to żadnej uwagi. Z tego też powodu policjanci zatrzymywali jednego kierowcę za drugim. Nie obyło się też bez mandatów.

Podczas jednej z kontroli, na oczach funkcjonariuszy, doszło też do zderzenia dwóch pojazdów. Oczywiście powodem było zignorowanie znaku STOP. O tej kolizji pisaliśmy TUTAJ.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

43 komentarze

 1. a bułki czerstwieją.

  • Powinni stać jednocześnie przy każdym wyjeździe, ale ich za mało jest. Wtedy byłoby sprawiedliwie i zobaczyliby, z którego wjazdu jest najwięcej tych co łamią przepisy.

 2. I bardzo dobrze- codziennie powinni tam stać- ale by zarobili 😉

 3. Trzepać ile wlezie….!!!

 4. Akurat tam się tłuką jak jadą prosto ale łatwiej mandat wypisać temu co skręca w prawo to fakt też jest stop :))

  • Właśnie szukałem takiego komentarza. Nie łapali tych co na wprost, centralnie walą w auto na tamtych jest mniej. Kasa najważniejsza. Co Panowie” policjanci”

 5. A ja jestem ciekaw jak panowie funkcjonariusze wjechali na miejsce bez złamania przepisów 🙂

  • Normalnie. Tyłem. A zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi kontroli pojazdów wolno im teraz stać w miejscu niedozwolonym. Zakładam, że chodziło o to, żeby wideorejestrator z Insignii miał w obiektywie skrzyżowanie (celem przekonania co bardziej opornych co do ich winy).

  • Polecam się doszkolić bo przepisy ostatnią i w tej kwestii się zmieniły.

  • No i co z tego? Ważne, że uczą tych co nie umieją jeździć!

 6. I po raz kolejny, kilku policjantów wykonywało pracę jaka powinna być wykonana automatycznie przez komputer. 1000 raz taniej, szybciej i przez 365 dni w roku.

 7. Smogiem to już nikt się nie zainteresuje…

 8. I bardzo dobrze. To jeszcze wyjazd z Krańcowej prosto przed maskę wyjeżdżających z ronda mogli by zmonitorować tak samo.

 9. A kiedy oni się pojawią skrzyżowaniu wrotkowskiej i diamentowej w stronę lubelli,tam też jest znak,,STOP,,ale nikt się nie zatrzymuje,bo po co??

 10. Obserwując zachowania kierowców na polskich drogach mam wrażenie, że znak STOP jest jednym z najmniej zauważanych znaków. Szkoda, bo to często kończy się jak na tym rondzie

  • Jak zarządcy dróg uznali znak stop za lekarstwo na kolizyjne skrzyżowania to nie ma się co dziwić. Stawiają nawet w miejscach gdzie jest dobra widoczność. Podobnie jest ze znakami ograniczenia prędkości.

   Problemem nie jest infrastruktura(może w nielicznych przypadkach jest). Problemem są kierowcy, którzy nie myślą za kierownicą. Po statystykach wypadków widać, że za dużo osób otrzymało dokument, którego nigdy nie powinni dostać. Przy wielu kolizjach oprócz mandatu, policja powinna zatrzymywać prawo jazdy. Ale lepiej łapać wideorejestratorem na Mazowieckiego. Albo jak w artykule wypisywać mandaty za nie zatrzymanie się na prawoskręcie, gdzie wypadków był może promil z porównaniem z wjazdem na rondo z Witosa i Krańcowej.

 11. słuszna akcja !!!

 12. Czy już udostępniłeś dzisiaj zdjęcie spragnionego, australijskiego misia koala? Samo sie nie zrobi!

 13. Jak stałem na przystanku obok Opelka że zdjęcia to jak popatrzyła na skrzyźowanie to na 10 aut tylko dwa zatrzymywały się na stopie

 14. a czemu stopy pod gorke

 15. Jak staniesz tam na znaku „STOP” to od razu trąbią…

 16. Stanęli w miejscu gdzie ich obecność jest zbędna i tylko w celu zarobkowym.

 17. Gwarantuje Jakby jeden z drugim zaplacił mandat w kwocie 5 tys , to szybko by zaczął zwracać uwagę na znak stop i na wszystkie inne znaki .Nic nie leczy z „nieuwagi ” lepiej niż wysokie kwoty mandatów .Ale na razie eldorado ,500zł żeby nie wiem jakie przestępstwo drogowe popelnić

 18. Polak nie patriota

  Mam do Was komentujących pytanie. Czy przestrzeganie znaku STOP spowoduje że ilość kolizji będzie mniejsza? Nie sądzę. A jeśli uważacie że byłoby inaczej to proszę o wyjaśnienie ale merytorycznie i bez żadnych nerwów.
  Nawet jak nie ma znaku STOP każdy powinien zachować ostrożność i jeśli jest to konieczne zatrzymać się ale nie oznacza to że zatrzymanie się spowoduje że będzie bezpieczniej. Zatrzymajcie się czymś w stylu ciągnik siodłowy z naczepą i w odpowiednim momencie spróbujcie ruszyć, stąd też częste wymuszenia kierowców takich zestawów.
  Ze znaku STOP jak ruszycie w nieodpowiednim momencie też doprowadzicie do kolizji czym byście nie jechali.
  Tu wina jest w tym że wszędzie się spieszymy a to wywołuje w nas agresję. A gdybyśmy zarabiali więcej nie musieli się wszędzie spieszyć mieli więcej czasu? Może tutaj doszukujmy się przyczyn bo stawianie policjantów na rondzie nie jest i nie będzie rozwiązaniem na dłuższą metę.

  • Chyba masz za duże wymagania względem większości tu komentujących. Ważne, że Policja łupi „cwaniaków”. Po co się zastanawiać jaka jest faktyczna przyczyna wypadków.

   Większość kierowców bezpiecznie pokonuje skrzyżowanie bez zatrzymania. Problemem jest mały odsetek tych, którzy nie widzą, że jest rondo( nie wiem jakim cudem) lub po prostu źle oceniają sytuację i zwyczajnie wymuszają pierwszeństwo. Myślę, że policja powinna częściej zatrzymywać prawo jazdy za kolizje/wypadki.

 19. Powinni stac na wlotach do Lublina i trzepac to buractwo

  • Polak nie patriota

   Jakie buractwo o kim Pani pisze? Każdy może być uczestnikiem ruchu drogowego o ile posiądzie odpowiednie uprawnienia. Czy każdy jest takim samym kierowcą? Zdecydowanie NIE ale kim Pani jest żeby innych ludzi oceniać i pisać buractwo? To że ktoś z mniejszej miejscowości dojeżdża do większej? Bo nie rozumiem co chciała Pani przez to pokazać. Mam nadzieję że nie chodziło o zwykłą ludzką podłość i głupotę.

  • Święta Prawda

  • warto byloby dokladnie przeanalizowac to rondo i ruch, i skoro sa tam wypadki, to je przeorganizowac w jakis sposob. z doswiadczenia wiem, ze czasem na tym rondzie wlasnie bezwzgledne zatrzymanie sie moze zrobic wiecej szkody, niz zblizanie sie, obserwacja z daleka „co sie dzieje” i wtedy stop lub gaz – wielu kierowcow tak praktykuje i przejezdzaja tamtedy sprawnie i bezpiecznie. jest tam duzy ruch – fakt – kilka pasow i nie zawsze dobra widocznosc: walka mandatami za „stop” nie rozwiaze wypadkowosci. tak jak podnoszenie akcyzy na papierosy nie sprawi, ze ludzie przestana palic.

 20. W złym miejscu stanęli. Trzeba było po przeciwnej stronie, przed wjazdem do Carrefour i Grabskiego. Wiedzieliby i kto staje od strony zamku, ale też tych od Krańcowej.

  • Znak stop jest tylko na wjazdach od Witosa. Od Krańcowej i od OBI jest znak ustąp pierwszeństwa.

 21. yanosik wie co i jak na ulicach

 22. Jeszcze proponuję łupić tych w wypasionych furach w których nie ma opcji kierunkowskazów.
  Brak używania kierunkowskazów zaczyna być plagą narodową.

 23. Super ustawka. Największe zagrożenie stanowią ci, którzy wjeżdżają na rondo i tną prosto, albo jadą w lewo. Skręcającym w prawo, mając dobrą widoczność, na logikę wystarczy zredukować prędkość i sprawdzić sytuację na rondzie oraz na przejściu dla pieszych. Rozumiem, że stop obowiązuje wszystkich, ale jadąc w prawo stanowisz najmniejsze zagrożenie, a stajesz się ofiarą drogówki. Dlaczego? Bo najłatwiej się przyczaić w tamtym miejscu właśnie na ciebie.

 24. Jest jeszcze jedno pytanie : dlaczego od tylu lat nie ma tam sygnalizacji świetlnej ???

  • nie wiesz? bo jest tam ustawiony znak STOP, wiec po co! 🙂

  • Bo jest niepotrzebna . Codziennie pokonuję to skrzyżowanie 3 -4 razy od X lat . Skrzyżowanie jak skrzyżowanie . A głąby wszędzie by chciały światła .

 25. I bardzo dobrze.Powinni tam być 24 h .Jakieś 2 tyg.temu jakiś baran VW Passatem tak mi wyjechał z dołu oczywiście ignorując znak STOP że go wyniosło na pas zieleni.Szkoda tylko że nie poleciał w te barierki.

 26. Nie wiem ile razy mam jeszcze napisać że należy się zatrzymać przed ciągłą linią na jezdni (znak poziomy), a nie przed znakiem STOP jak sugeruje tytuł !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach