Kolejny protest w Lublinie w ramach Strajku Kobiet. „Proszę, rozejdźcie się, jeżeli chcecie uniknąć konsekwencji” (wideo, zdjęcia)

Niespełna godzinę trwał sobotni protest w ramach Strajku Kobiet pod nazwą „Wszyscy na Lublin”. Organizatorzy przemarszu zakończyli go na ul. Lubartowskiej, gdzie policjanci przystąpili do legitymowania uczestników manifestacji.

Sobotni protest w ramach Strajku Kobiet w Lublinie pod nazwą „Wszyscy na Lublin” rozpoczął się o godzinie 16 na placu Litewskim. Zanim pojawili się uczestnicy manifestacji widać było spore siły policji zgromadzone w rejonie miejsca, gdzie mieli spotkać się protestujący.

Po przemówieniach zebrani rozwinęli banery i próbowali ruszyć z pochodem w kierunku deptaka, na ich drodze stanęli policjanci, którzy zaczęli legitymować osoby trzymające główny baner. Po chwili pochód ruszył w kierunku Bramy Krakowskiej, mijając po drodze w rejonie kościołów dwie grupy mężczyzn pilnujące lubelskich świątyń.

Policjanci cały czas informowali przez megafony: „Uwaga, tu policja. Zgromadzenie jest nielegalne. Proszę się rozejść”. W odpowiedzi mundurowi słyszeli, że zgromadzeni są na spacerze, a prowadzący manifestację nawoływali, aby nie przyjmować mandatów.

Manifestujący doszli do Ratusza, a następnie skierowali się w stronę ul. Lubartowskiej i zamierzali dotrzeć do al. Tysiąclecia. Po tym jak protestujący minęli ulicę Kowalską, prowadząca pochód zaapelowała do uczestników, aby się rozeszli, jeżeli nie chcą trafić do aresztów. Uczestnicy zgromadzenia zaczęli zwijać banery i do akcji wkroczyli policjanci, którzy rozpoczęli legitymowanie uczestników zgromadzenia. Co najmniej jeden z nich został zatrzymany.

Sobotni marsz zakończył się przed godziną 17.

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

199 komentarzy

  1. I sobie nie pochodzili 🤣 ale jak im brakuje ruchu to lasy i rowy są do wysprzątania 👍

  2. Mario ma sporo racji…te nędzne kreatury teraz się nachapia ustawia całe rodziny….i ich rodziny…a my i nasze dzieci będą to spłacać …

  3. I takie o to życzenia składają obrońcy kobiet? Mam dziecko chorujace od 2 roku życia na cukrzycę typu 1 i opiekuje się nin 24/h, nie przespałam od 4 lat ani jednej spokojnej noc. Czyli te życzenia były też dla mnie, matki dziecka niepełnosprawnego?

  4. SPACEROWICZE NIE CHODZĄ PO ULICY W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI .GDZIE SĄ SŁUŻBY ODPOWIEDZIALNE ZA PORZĄDEK. KARAĆ MANDATAMI, PRZYNAJMNIEJ MIASTO NA TYM ZYSKA

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew