Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kobieta z seicento opuściła szpital. Europoseł przyznał się do spowodowania zderzenia pojazdów (zdjęcia)

Europoseł w dniu swoich urodzin, w swojej rodzinnej miejscowości, doprowadził do zderzenia z fiatem. Poszkodowana kobieta opuściła już szpital. Dalsze czynności zależne będą od tego, jak poważnych obrażeń doznała.

Kilka godzin trwały policyjne czynności na miejscu zderzenia pojazdów w Bełżycach. Jak już informowaliśmy, około godziny 9 na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Kościuszki i Przemysłowej zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wyjaśniała nam podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pracowali wraz z biegłym z zakresu ruchu drogowego. O wszystkim powiadomiona została również prokurator, jednak podjął decyzję, że nie będzie uczestniczył w czynnościach. Zabezpieczone zostały wszystkie niezbędne ślady, a także wykonano dokumentację. Całość prowadzono w kierunku wypadku drogowego.

Potwierdzone zostały też wstępne ustalenia dotyczące przebiegu samego zdarzenia. Kierujący BMW europoseł PiS Dominik Tarczyński jechał od strony ul. Kościuszki. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował jednak znak stop. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z fiatem seicento, którego kierująca poruszała się ul. Krakowską od strony centrum w kierunku Borzechowa.

W obu pojazdach podróżowali tylko kierowcy. Oboje samodzielnie opuścili pojazdy. Kobieta uskarżała się na dolegliwości związane z kręgosłupem. Została przetransportowana do szpitala. Po badaniach oraz opatrzeniu 58-latkę zwolniono do domu. Opuściła szpital po kilku godzinach. Jak nam dodano, kierowca BMW przyznał się do spowodowania zdarzenia drogowego.

Policjanci dodają, że jeżeli obrażenia, jakich doznała kierująca fiatem kobieta nie będą poważne, sprawa zostanie skierowana ku kolizji drogowej, wówczas może zostać zakończona w drodze postępowania mandatowego. Sam europoseł Dominik Tarczyński pochodzi z Bełżyc, w pobliżu miejsca zdarzenia mieszkają jego rodzice.

(fot. lublin112)

52 komentarze

  1. Biegły i prokurator do takiego zdarzenia?

  2. Lampy laserowe. Full wypas.

  3. z ostatniej chwili : seicenta polują na polityków pis

  4. To ten …. pochodzi z naszego regionu? O ja pier….lę! Ale kwas!

  5. Ale wstyd ze pochodzi z Bełzyc.