To było mroźna noc w regionie. Miejscami termometry wskazywały niemal pięć stopni poniżej zera. Niestety podczas kilku kolejnych nocy temperatura będzie kształtować się na podobnym poziomie.
Czy Polacy są zadowoleni z tego, jak im się dojeżdża do pracy, szkoły czy na zakupy? W badaniu #siężyje, przeprowadzonym przez serwis Otodom i instytut PBS mieszkańcy polskich miast, miasteczek i wsi ocenili komunikację w swojej okolicy. Jak wypadł Lublin w tym rankingu?
Od Poniedziałku Wielkanocnego znów będzie można zachwycać się urokami przyrody w lubelskim Ogrodzie Botanicznym. Od jutra, po zimowej przerwie, botanik będzie otwarty dla wszystkich.
Dobry sąsiad to skarb, nigdy nie odmówi nam pomocy, o każdej porze dnia i nocy pożyczy cukru czy soli lub przypilnuje domu gdy wyjedziemy na dłużej. Niestety, ostatnio coraz częściej, nawet wśród sąsiadów, panuje anonimowość.
Coraz bardziej odczuwalny jest chłód za sprawą arktycznego powietrza, które napłynęło w ostatnich godzinach nad region. Wkrótce na termometrach pojawi się kilka stopni poniżej zera.
Co prawda Śląsk Wrocław w tym sezonie nie zachwyca, ale to właśnie zespół Jana Urbana był zdecydowanym faworytem spotkania z Górnikiem Łęczna. W stolicy Dolnego Śląska zielono-czarni przegrywali 0:2 do 57′. Podopieczni […]
Ile jaj znosi przeciętna kura, ile jaj spożywa mieszkaniec danego regionu, czy też jak kształtuje się ich produkcja. To wszystko z okazji Świąt Wielkanocnych podliczył Urząd Statystyczny.
W niedzielę rano na ul. Kunickiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Sprawca zdarzenia uciekł, zaś poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
W sobotę przed północą na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Prusa doszło do zderzenia dwóch aut. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala na badania.
Sieć Decathlon wzywa swoich klientów do zwrotu niektórych egzemplarzy rowerów B'Twin Rockrider. Jak się okazuje, w podanych poniżej numerach serii jednośladów, istnieje ryzyko złamania ramy.
Podopieczni Marcina Sasala wykorzystali niespodziewaną porażkę Resovii z Podhalem Nowy Targ (1:3) i wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek grupy IV III ligi! Motorowi łatwo jednak nie było. Podlasie Biała Podlaska […]
Naszego Czytelnika przed świętami zelektryzował widok rachunku za energię elektryczną zużytą w garażu. Faktura opiewa na 1 497 661, 10 zł, co ciekawe do tej pory zawsze rachunek był na poziomie około 200 złotych.
Przypominamy, że w okresie świątecznym pojazdy komunikacji miejskiej w poszczególnych miastach naszego regionu będą kursować znacznie rzadziej niż zazwyczaj. Warto wcześniej zapoznać się z rozkładem jazdy, aby uniknąć długiego oczekiwania na przystanku.
Wracali do swych domów z zajęć na uczelni. Pociąg Pendolino, którym jechali, zderzył się z ciężarówką. Bez chwili wahania ruszyli na pomoc poszkodowanym.
Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Spędźcie je w rodzinnej atmosferze. Niech zmartwychwstały Chrystus wleje w Wasze serca spokój i nadzieję. Odpocznijcie od pośpiechu codzienności i z rozwagą podejmujcie wyzwania każdego dnia. Wesołego Alleluja!