Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W 60 dni chce obiec Polskę, jutro będzie w Lublinie. Wszystko dla Rafała, który walczy o powrót do zdrowia

Kuba Kacprzak, bohater ubiegłorocznej akcji „Z buta na Rysy”, podczas której trwała zbiórka pieniędzy na ukończenie Centrum Terapii Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”, jest w trakcie kolejnej nietuzinkowej podróży. Tym razem ma zamiar obiec Polskę dookoła.

Celem akcji charytatywnej „Walka Życia” jest zebranie funduszy potrzebnych na dalszą rehabilitację Rafała Garbaciaka, instruktora harcerstwa, który w październiku ubiegłego roku przeszedł rozległy udar mózgu. W ramach akcji Kuba Kacprzak chce w 2 miesiące obiec Polskę dookoła, dodatkowo każdego dnia tocząc walkę bokserską.

– W ten sposób zarówno Rafał jak i ja stoczymy swoją Walkę Życia. Wystartowałem 26 czerwca z Gdańska. Choć przedsięwzięcie wydaje się być na pierwszy rzut oka bardzo trudne do zrealizowania, to nie martwię się o jego powodzenie. Nie jest to mój pierwszy bieg charytatywny. Wcześniej podjąłem się dwóch przedsięwzięć mających na celu wsparcie Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”. Zwłaszcza druga akcja „Z buta na Rysy”, w ramach której pokonałem marszobiegiem dystans 700 km z Gdańska na najwyższy szczyt polskich Tatr, okazała się dużym sukcesem – uzbieraliśmy ponad 13 000 zł, a wydarzeniem tym zainteresowały się ogólnopolskie media. Warto podkreślić, że obecnie jestem mistrzem województwa łódzkiego w boksie olimpijskim w kategorii wagowej do 91 kg. „Walka Życia” jest najtrudniejszym projektem, którego się podjąłem. Czeka mnie 60 maratonów i 60 sparingów. Długotrwały bieg połączony z pojedynkami bokserskimi wymaga nie tylko świetnego przygotowania fizycznego, ale też odpowiedniej organizacji – mówi Kuba Kacprzak.

W środę Kuba planuje dotrzeć do Lublina. Zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną akcji „Walka Życia”: https://web.facebook.com/walkazycia60/

– Uważam, że przedsięwzięcie, którego się podjąłem, jest na tyle ciekawe, że powinna o nim usłyszeć cała Polska. Zależy mi na rozgłosie – im więcej odbiorców Walki Życia, tym większa szansa na uzbieranie funduszy na rehabilitację mojego kolegi. Niestety, mimo prób, nie udało mi się zainteresować nim ogólnopolskich mediów. Na koniec chciałbym jeszcze zaznaczyć, że „Walka Życia” jest nie tylko biegiem charytatywnym. To akcja, która będzie promować pozytywny wizerunek boksu w całym kraju. Która pokaże, że to nie tylko sport walki – to również sposób na wzmocnienie charakteru i niesienie pomocy innym – wyjaśnia Kuba.

2017-07-11 20:09:07
(fot. mat. Kuba Kacprzak)

2 komentarze

  1. Proszę o wyjaśnienie mechanizmu jego działania… coś jak Fotest Gump?

Wiadomości z info112