We wtorek w Muzeum Lubelskim odbędzie się spotkanie autorskie Agnieszki Moniki Polak. Całość poprowadzi Agnieszka Krawiec z Radia Lublin.
Na prośbę czytelnika publikujemy apel do świadków kradzieży pojazdu marki Ford. Właściciel wyznaczył wysoką nagrodę za przekazanie informacji o miejscu znajdowania się skradzionego samochodu.
Trwa śledztwo w sprawie znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy policji przez mężczyznę, którego pilnowali. Mundurowi zostali opluci, zwyzywani, jeden z nich został uderzony, a drugi kopnięty.
W niedzielę na Stadionie CKFiS przy ul. Zamkowej w Bełżycach odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z podlubelskich gmin. Wzięły w nich udział drużyny z gmin: Bełżyce, Konopnica i Wojciechów. Zawodnicy mieli do zaliczenia bieg sztafetowy z przeszkodami a także ćwiczenie bojowe. Organizatorzy, oprócz zmagań strażaków ochotników, przygotowali również atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie brakowało konkursów, pokazów udzielania pierwszej pomocy, pokazu akcji ratowniczej oraz sprzętu i wyposażenia używanego na co dzień przez strażaków z jednostek PSP i OSP, w tym samochodu ratownictwa wysokościowego i chemicznego.
W imieniu rodziców pragniemy podziękować wszystkim Czytelnikom, którzy wpłacili pieniądze na rzecz chorej Zuzi. Dziewczynka ma jutro urodziny i trudno sobie wyobrazić lepszy prezent, niż ten, który popłyną prosto z Waszych serc.
W poniedziałek po południu na al. Spółdzielczości Pracy doszło do pożaru samochodu. Na miejscu interweniowała straż pożarna.
Policjanci ustalają kto kierował oplem, który minionej nocy dachował na al. Witosa. Samochód trafił na policyjny parking.
Blisko osiem miesięcy trwał sezon grzewczy w Lublinie. Był on jednym z najdłuższych w wieloletniej historii LPEC-u. Dzisiaj nastąpi przełączenie systemu w tryb letni.
Pomimo poważnych uszkodzeń auta, kierowcy oraz pasażerowi udało się wydostać na zewnątrz oraz uciec. Pewne jest, że jeden z nich doznał obrażeń głowy, uciekając zostawiał za sobą ślady krwi.
Od dzisiaj na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie znów należy się spodziewać utrudnień w ruchu oraz korków. To w związku z zamknięciem jednej jezdni. Prace mają się zakończyć pod koniec maja.
Wczoraj na al. Racławickich 82-latek kierujący suzuki potrącił przechodząca przez przejście kobietę. Moment wypadku został zarejestrowany przez kamerę miejskiego monitoringu.
Tylko dwie firmy starają się o kontrakt na dostawę trolejbusów, które chce zakupić lubelski Zarząd Transportu Miejskiego. Najtańsza jest oferta złożona przez lubelski Ursus.
Kolejne w dniu dzisiejszym zderzenie pojazdów przed przejściem dla pieszych. Tym razem uszkodzone zostały cztery auta.
Zatrzymała się przepuścić pieszych, po chwili w jej auto uderzyło suzuki. Po wypadku występują utrudnienia w ruchu na al. Racławickich.
W niedzielę odbyła się akcja studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego "Biała Niedziela". Każdy, kto przyszedł, mógł skorzystać z bezpłatnych badań lub oddać krew.