Tylko dwie oferty wpłynęły do przetargu na nowe samochody, który ogłosił lubelski Urząd Marszałkowski. Obie złożyli dealerzy skody.
Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z XI piętra budynku rektoratu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zginął na miejscu.
W minioną sobotę niewiele brakowało, aby nasz czytelnik nie dotarł na Noc Kultury. Dosłownie tuż przed nim upadł pokaźnych rozmiarów kawałek elewacji budynku Instytutu Psychologii UMCS.
Od kilkunastu minut bez utrudnień odbywa się ruch na obwodnicy Lublina. Po godzinie 15 auto osobowe z przyczepką uderzyło w barierę energochłonną.
W miniony wtorek na al. Andersa doszło do nietypowego i zarazem groźnego zdarzenia drogowego. Trzech młodych mężczyzn postanowiło sobie urządzić ring na środku ulicy.
Sześć małych kaczek wpadło do studzienki kanalizacyjnej. Zostały wydostane przez strażników miejskich i wraz z matką trafiły w bezpieczne miejsce.
Pijany taksówkarz został zatrzymany w środku nocy na terenie Lublina. Wpadł, bo zderzył się z inną taksówką.
We wtorek do kraju na krótko napłynie ciepłe i zasobne w wilgoć powietrze zwrotnikowe. Należy spodziewać się lokalnie burz oraz intensywnych opadów deszczu i gradu.
Dzięki doskonałej reakcji przypadkowego kierowcy, udało się zatrzymać kobietę, która mając ponad 1,5 promila alkoholu jechała przez miasto. Na szczęście nie spowodowała żadnego wypadku.
W poniedziałek przed północą na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Nałęczowską doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. W rejonie wypadku są spore utrudnienia w ruchu.
W sobotę 10 czerwca w ramach jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich w wąwozie łączącym Czuby i LSM odbędzie się bieg „1317 metrów na urodziny Lublina”. W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia z nim udziału.
Rozpoczynamy przedwakacyjny konkurs, w którym do wygrania będą vouchery na przejazdy dowolną trasą w ramach siatki połączeń Polskibus.com. Oczywiście bezpłatna podróż jest zapewniona w obie strony.
Wyścig kaczek, który nie tak dawno odbył się w Lublinie, można obejrzeć w nagraniu w technologii 360°. Film zrealizowali nasi reporterzy.
Kilkanaście kajaków, a w nich członkowie Lubelskiego Klubu Morsów, wypłynęło w sobotę na Bystrzycę. Cel był tylko jeden - mianowicie zebrać wszystkie śmieci, które zalegały w przepływającej przez miasto rzece.