Najpierw razem pili alkohol, potem podczas jazdy wyrzucił znajomego z jego auta

Lubelscy policjanci zatrzymali 26-latka, który dokonał rozboju na mieszkańcu Warszawy. Mężczyźni najpierw pili razem alkohol, następnie pokrzywdzony został wyrzucony w czasie jazdy z własnego pojazdu.

Do przestępstwa doszło na początku sierpnia tego roku. Na policję zgłosił się mieszkaniec Warszawy, który podczas wypoczynku nad jednym z jezior poznał 26-latka i jego kolegów. Wszyscy wspólnie wypoczywali spożywając alkohol. 26-latek widząc, że nowo poznany mężczyzna jest nieco upojony alkoholem postanowił wykorzystać sytuację.

Pod legendą przejażdżki jego audi A4, 26-latek wsiadł za kierownicę pojazdu. Do auta wsiedli także jego kompani oraz znajomy warszawianina. Po pewnym czasie okazało się, że ta przejażdżka się nieco wydłużyła. Kiedy wycieczka kierowała się w stronę powiatu kraśnickiego wyszło na jaw, że kierujący audi 26-latek i jego kompani nie mają dobrych zamiarów. Chwilę później, sprawcy wypchnęli warszawianina z jego pojazdu. Auto opuścił także jego kolega. 26-latek i jego towarzysze odjechali samochodem zabierając także telefony komórkowe pokrzywdzonego.

Straty poniesione tym przestępstwem poszkodowany wycenił na ponad 40 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Lublina. Operacyjne ustalenia policjantów pozwoliły na wytypowanie głównego z podejrzewanych o przestępstwo osób. 26-latek został zatrzymany wczoraj w Radomiu, tam gdzie mieszka.

Mężczyzna był już wcześniej notowany za rozboje. Z miejsca zamieszkania został przewieziony do Lublina i osadzony w policyjnym areszcie KMP w Lublinie. Dziś policjanci doprowadzać będą go do prokuratury w Kraśniku, gdzie usłyszy zarzut.

Za rozbój kodeks karny przewiduje kare do 12 lat pozbawienia wolności.

68-112803

2017-09-15 14:43:03
(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

14 komentarzy

  1. „Pod legendą przejażdżki jego audi A4, 26-latek wsiadł za kierownicę pojazdu. Do auta wsiedli także jego kompani oraz znajomy warszawianina.” – co to ku..a znaczy?
    „pod legendą” – serio?
    „znajomy warszawianina” – znajoma melepeta

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew