Były policjant skazany. Dodatkowo musi oddać to co ukradł

Dzisiaj w lubelskim Sądzie Rejonowym odbyła się rozprawa przeciwko Arturowi O., byłemu już funkcjonariuszowi policji. Mężczyzna został oskarżony o przywłaszczenie w sumie blisko 4,5 tys złotych.

Na trop działalności Artura O. wpadli inni funkcjonariusze, później zajęło się tym Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Przyznał się do wszystkiego. Natychmiast został też wydalony ze służby. W związku z przestępstwami jakich dokonał, Komendant Miejski Policji w Lublinie bez oczekiwania na wyrok, zwolnił zwolnił go dyscyplinarnie ze służby.

Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. We wtorek sędzia przychylił się do wniosku i wydał wyrok. Artur O. został skazany na rok pozbawienia wolności, przy czym wykonanie wyroku zostało warunkowo zawieszone na okres 3 lat. Dodatkowo musi zapłacić ponad 10 tys złotych: 5,6 tys. zł grzywny oraz zwrócić poszkodowanym 4,7 tys złotych, które trafiły do jego kieszeni.

Artur O. został zatrzymany pod koniec października ub. roku. Pracował jako dyżurny na V komisariacie przy ulicy Koncertowej. W połowie sierpnia, na komisariat przyszedł jeden z mieszkańców Lublina, który przyniósł znalezioną na przystanku torebkę. Dyżurny przyjął torebkę, jednak widząc zawartość w postaci 4 tys złotych, nie zanotował owego faktu, tylko przywłaszczył sobie pieniądze.

Innym razem, przypadkowy przechodzień znalazł na chodniku etui z dokumentami. Także przyniósł całość na komisariat. Dyżurny widząc, że na jednej z kart bankomatowych znajduje się zapisany kod PIN, zabrał ją ze sobą. Później w bankomacie wypłacił z konta emerytki 470 złotych.

Artur O. może zapomnieć o pracy w policji. Sędzia orzekł wobec niego również 5-letni zakaz wykonywania zawodu funkcjonariusza policji. Jednak w tym przypadku, nawet po tym czasie, nie ma on już szans na ponowne założenie munduru.

(fot. prokuratura- zdjęcie ilustracyjne)
2016-02-02 21:55:21

Zobacz również

15 komentarzy

 1. wszedzie zlodzieje nawet w policji…i jak tu im wierzyc

 2. Zabić dziada

  • Ktoś dobrze mówił w Polsce należy brać sprawy we własne ręce. Sądy sądzą jak chcą bez respektowania prawa policjanci kradną, lekarze posłowie i rządzący marnotrawia nasze pieniądze poprostu gdzie nie spojrzeć to syf.

  • Art. 255 kk, dziękuję, dobranoc.

 3. A co z jego emeryturą,czy zostanie mu zabrana?

 4. Cichobiorek Cichodajek

  Nie może być zabrane coś, czego jeszcze mu nie przyznano.
  Stracił jedynie prawa do nabycia praw emerytalnych takie jakie są przyznawane w służbach mundurowych. Jego dotychczas zgromadzone na koncie emerytalnym środki będą wchodzić w skład emerytury, która mu zostanie przyznana w okresie, kiedy do niej nabędzie prawa na zasadach dotyczących nas wszystkich.
  Czyli minimum 25 lat pracy i wiek 67 wiosen.

 5. Cytat:”Jednak w tym przypadku, nawet po tym czasie, nie ma on już szans na ponowne założenie munduru.”
  No tu bym jednak pewny nie był.Wieści chodzą że pewna grupa pracuje ponieważ ma plecy i dziwnym trafem przechodzą egzamin sprawnościowy mimo że wystarczy na nich spojrzeć i od razu stwierdzić że jest coś z nimi nie tego.I tu ucichnie sprawa,świniaki polecą.

 6. Zawsze i wszędzie…. 😉

 7. Wstyd jednym słowem!

 8. Jego emeryturę przeznaczyć na rodzinę 500 plus.Kara musi być dotkliwa.

 9. „Komendant Miejski Policji w Lublinie bez oczekiwania na wyrok, zwolnił zwolnił go dyscyplinarnie ze służby.”
  Dwa razy go zwolnili?:)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online