690 680 960

Był tak pijany, że brakowało skali w alkomacie. Mężczyzna trzeźwieje w szpitalu

Był tak upojony alkoholem, że nie było z nim żadnego kontaktu. Policjanci obawiając się o jego życie, powiadomili ratowników medycznych.

Wczoraj po godzinie 23 jadący drogą pomiędzy Strzeszkowicami a Bełżycami mężczyzna, wjechał w Radawczyku do przydrożnego rowu. Kierujący volkswagenem gdy zorientował się, że jazda dla niego się już zakończyła, najzwyczajniej usnął na kierownicy.

W takim stanie zastali go też policjanci z Bełżyc. Jak się okazało, kierujący pojazdem był kompletnie pijany. – Nie było z nim żadnego kontaktu, dlatego też po próbach badania jego stanu trzeźwości, funkcjonariusze obawiając się o jego życie i zdrowie poprosili o pomoc ratowników medycznych – wyjaśniał nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Okazało się bowiem, że w trakcie badania alkomatem, w urządzeniu brakować zaczynało skali. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Lublinie. – Tam po pewnym czasie udało się w końcu zbadać 48-latka. Miał on ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje Andrzej Fijołek.

Okazało się, że mężczyzna musiał spożyć bardzo dużą ilość alkoholu tuż przed tym jak wsiadł za kierownicę. Dlatego też w takim przypadku alkomat potrafił wskazywać nawet pięć promili. Z racji tego, że z kierowcą nie można było nawiązać żadnego kontaktu, wszelkie okoliczności tego zdarzenia policjanci będą mogli ustalić, gdy dojdzie on do siebie i będzie w stanie cokolwiek wyjaśniać.


(fot.)
2015-12-31 13:35:09

21 komentarzy

 1. Chichotnik niejaki

  Zabrakło skali, bo nareszcie sie trafił „kompletnie pijany” – zapamiętajcie jak mniej niż pięć – niekompletnie, jak więcej to już skompletowany.

 2. „Mężczyzna trzeźwieje w szpitalu.”
  Ze szpitala to on już dawno uciekł.

 3. Hmm… wypadł z drogi, nie mógł dalej jechać… Miał ze sobą flaszeczkę to i wypił na rozgrzewkę. Było sporo to się przekimał. Skąd wniosek że wypił „tuż przed tym jak wsiadł za kierownicę”?
  Udowodnienie, że jechał po pijaku, praktycznie niemożliwe.
  Można mu skoczyć…

  • Nie złapali na gorącym uczynku, znając polskie realia cieżko bedzie udowodnić ze kierował pod spożyciu, tylko pił po fakcie yhy szkoda karetki do takiego gościa!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska