Bychawa: Zrobili podkop aby ukraść zabytkowe motocykle

Aby ukraść zabytkowe motocykle ze stodoły złodzieje zrobili podkop. Sprawców kradzieży jednośladów poszukuje policja.

Wczorajszej nocy w gminie Bychawa doszło do kradzieży zabytkowych motocykli. Złodzieje zadali sobie nie lada trudu ponieważ wykonali podkop do stodoły, w której stały jednoślady.

Włamywacze zrobili tunel po czym wślizgnęli się do środka, gdzie stały motocykle. Od wewnątrz otworzyli bramę i pod osłoną nocy wyprowadzili dwa zabytkowe motocykle marki Junak i SHL.

Właściciel dopiero rano zorientował się, że został okradziony z motocykli wartych 18 tys. złotych. Mężczyzna poinformował policjantów.

Funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli pozostawione ślady. Teraz poszukują sprawców oraz skradzionych motocykli.

2015-03-05 11:36:41
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Utrącić łapy takim złodziejom!
  Największa kicha to chyba być złodziejem…

 2. Dać się złapać raczej

  • Na takim Junaku jako 15 latek uczyłem się jeździć, podczas kolejnej „lekcji” maszyna przechyliła się, ja słabeusz nie utrzymałem jej i położyła mi się rurą wydechową na lewej łydce.
   Do dziś mam wredną bliznę po głębokim usmażeniu mięśnia, ale z wielkim sentymentem wspominam jazdę – kosztował wtedy 21 tysięcy polskich ówczesnych złotówek.
   Dla porównania 1 „zielony” = 100 złotych, a pensja mojego ojca (świetnego stolarza) wynosiła niewiele ponad tysiąc złotych. Musiałby przez 21 miesięcy bardzo niewiele jeść, żeby mógł takie cudo polskiej techniki motoryzacyjnej kupić.

   • DOBRY CZŁOWIEK (prawie aniołek)

    Dobra maszyna, ciut poprawić błędy „socjalistycznej myśli technicznej” i do dziś pewnie by się dobrze sprzedawał i niejeden pasjonat z pasją ustabilizowałby się na takim sprzęcie ostatecznie.

 3. Nie sprzedadzą w Polsce bez Echa .. takich motocykli nie kupuje potencjalny kowalski , przebicie numerów nic nie da bo nawet po przeszlifowaniu ramy i nabiciu nowych pod specjalnym urządzeniem widać ingerencje w pole numerowe jak i również przemalowanie niczego nie dadzą odnalezienie sprzętu kwestia czasu .

  • One już zostały sprzedane, a raczej ukradzione na zamówienie. Wiele osób posiada ramy z papierami w lepszym, lub gorszym stanie, więc pieczołowicie odrestaurowane motocykle posłużą za „dawców organów” – rama z dokumentami będzie legalna, a reszta kradziona (numerów silnika nikt nie sprawdza, często są usunięte). Gdyby to była przypadkowa kradzież, nikt nie zadałby sobie tyle trudu – złodzieje wiedzieli po co idą…

 4. Największa kicha to… kicha stolcowa!

 5. Najwieksza kicha to miec nick TO TYLKO JA

 6. Zaczynam się bać o moją WSK 175 bo jestem też z bychawy…

 7. sprawdzić seryjnych złodziei w gminie Bychawa i w sąsiednich gminach

 8. i myślisz że to coś pomoże?? policja może jezdzić od domu do domu i tak nie znajdą bo znająć zycie tak wartościowe rzeczy już dawno są rozebrane na części i zgodzę sie w 100% z wcześniejszym komentarzem ze na takie rzeczy to są zlecenia….. albo jest jeszcze jedna możliwość…..

 9. Ciekawy jestem jaki zlodziej by kradl ze swojej okolicy i chowal by usiebie w stodole juz dawno to wywiezli z kraju ja Bog,,,

 10. Ciekawe czy były ubezpieczone od kradzieży!?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą